10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.9 C
İstanbul

Bitcoin ve Tüm Kripto Piyasasının Çöküşünden Sonra Terra (LUNA) En Büyük 10 Altcoin Arasına Girmeyi Başardı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

CoinGecko verilerine göre, kripto para piyasasındaki çok şiddetli genel düşüşe rağmen, son derece popüler köpekli kripto paralar Shiba Inu ve Dogecoin’i geride bırakan Terraform Lab şirketinin LUNA altcoini, dünyanın en büyük 10 kripto parasından biri haline geldi. Son satış dalgasında kripto para piyasası sadece iki gün içerisinde yüz milyarlarca dolar kayıp yaşamış ve Bitcoin ile Cardano gibi büyük kripto paralar da çift haneli düşüşler göstermişti.

Binance indirim kodu

Terra (LUNA) Kripto Para Piyasasındaki Düşüşe Meydan Okudu

Bu yazının yazıldığı anlarda Terra (LUNA), 61.05 dolardan işlem görüyor. Altcoinin fiyatı Pazar günü kırdığı 77.73 dolarlık rekorundan %20 daha düşük seyretse de, CoinGecko verilerine göre LUNA, son yedi gün içerisinde %22’lik bir ralli yaşadı.

Binance indirim kodu

Luna’nın piyasa değeri olarak yaşadığı yükseliş ile birlikte altcoinin piyasa değeri 23.6 milyar dolara kadar yükseldi ve bu gelişme ile birlikte Dogecoin’i geride bırakan Terra, dünyanın en büyük onuncu kripto parası haline geldi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Luna’nın bu yükselişi, kripto para piyasasından yalnızca iki gün içerisinde 300 milyar dolardan fazla paranın buharlaşmasına neden olan genel satış dalgası sırasında gerçekleşti.

Luna, Stablecoin olmayan en büyük 20 kripto para arasında, son derece şiddetli gerçekleşen satış dalgasına karşı koyabilen iki altcoinden biri olarak dikkat çekti. Dünyanın en büyük 16. kripto parası haline gelen Polygon (MATIC) da, çok sayıda kripto paranın çift haneli kayıplar yaşadığı bir dönemde haftalık olarak %7.8 yükseliş gördü.

Dünyanın en büyük kripto parası olan ve bununla birlikte kripto para piyasasının yaklaşık olarak %40’ını oluşturan Bitcoin ise son yedi günde %16.8 değer kaybederken altcoinlerden Ethereum %7.5, Binance Coin (BNB) %9.9, Solana %10.5, Cardano %19.5, XRP %21 ve Polkadot ise %28.6 düşüş yaşadı.

İlgili Haber:  Genç İngiliz Yatırımcıların Yarısı Kripto Para Alım Satımı Yapıyor

Oldukça volatil varlıklar olarak bilinen kripto paralar arasında, bunların en büyükleri olan Bitcoin ve Ethereum bile piyasada yaşanan vahşi ve seri oynaklıklara karşı koymayı başaramıyor. Örneğin Bitcoin fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda, birkaç hafta önce kırdığı rekor düzey olan 69.000 dolar seviyesinden büyük bir düşüş yaşayarak 47.600 dolardan işlem görüyor. Yaşanan kaybın önemli bir kısım geçtiğimiz hafta gerçekleşti ve dünyanın en büyük on kripto parası arasında yer alan Polkadot ve Solana gibi altcoinler de son 24 saatte değerlerinin %10’undan fazlasını kaybettiler. Yaşanan son düşüş, Koronavirüs salgınında Güney Afrika’da yeni bir mutant varyant olan Omicron’un keşfi ile birlikte gerçekleşmişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar