26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Terra (LUNA) Fiyatı 100 Dolar Seviyesini Aştı: Borsalar TerraUSD’yi Listelemeye Devam Ediyor!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Terra’nın yerel tokeni LUNA bugün 100 Dolar seviyesini aşarak tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Terra’nın yerel tokeni LUNA bugün 100 Dolar seviyesini aşarak tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaştı.
  • Terra ağına ait TerraUSD (UST) stabil coinin büyük kripto para borsalarında listelenmesi tokenin fiyatını artıran temel etken oldu.

Terra blok zincirinin bu sonbaharda başlayan tarihi yükselişi devam ediyor.

Binance indirim kodu

Terra (LUNA) Fiyatı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Terra blok zincirinin yerel tokeni LUNA bugün 100 Dolar fiyatını aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Terra ağına ait TerraUSD (UST) stabil coinin büyük kripto para borsalarında listelenmesi tokenin fiyatını artıran temel etken oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

DeFi endüstrisinde uzun süredir tartışılıyor olsa da Terra kripto para piyasasına daha yeni dahil oldu ve son haftalarda perakende yatırımcıların dikkatini çekmeye başladı. Terra’nın yerel tokeni LUNA, yalnızca Aralık ayında %78’in üzerinde fiyat artışı kaydetti. LUNA fiyatı bundan bir hafta öncesine göre ise %40’ın üzerinde değer kazandı.

Yükselen fiyatlar ile birlikte Terra ağında kilitlenen toplam değer (TVL) de 21 milyar Dolara kadar yükseldi. Analiz platformu DeFi Llama’ya göre bu seviye Terra’yı Ethereum’dan sonra dünyanın en büyük DeFi ekosistemi haline getirdi.

TerraUSD, Büyük Borsalar Tarafından Listeleniyor

Öte yandan Terra ağının stabil coini TerraUSD (UST) de son haftalarda önde gelen kripto para borsaları tarafından listelenmeye başladı ve bu gelişmeler de tokenin fiyatını yükselten bir diğer etken oldu. TerraUSD geçtiğimiz hafta 9 milyar Dolarlık piyasa değerine ulaşarak Ethereum tabanlı en büyük merkezi olmayan stabil coin olarak tanımlanan DAI’yi geride bırakmayı başardı.

İlgili Haber:  Boğalar Yükselen ABD Dolarını Görmezden Gelirken Bitcoin Fiyatı 60.000 Dolara Odaklanıyor

Son olarak 23 Aralık tarihinde Huobi Global ve 24 Aralık tarihinde de lider kripto para borsası Binance, TerraUSD’yi listelediklerini duyurdu.

Tüm bu etkenler göz önüne alındığında Terra yatırımcıları yeni yıla oldukça keyifli bir şekilde girecek gibi görünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend