30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Terra (LUNA) Fiyatı 100 Dolar Seviyesini Aştı: Borsalar TerraUSD’yi Listelemeye Devam Ediyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Terra’nın yerel tokeni LUNA bugün 100 Dolar seviyesini aşarak tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Terra’nın yerel tokeni LUNA bugün 100 Dolar seviyesini aşarak tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaştı.
  • Terra ağına ait TerraUSD (UST) stabil coinin büyük kripto para borsalarında listelenmesi tokenin fiyatını artıran temel etken oldu.

Terra blok zincirinin bu sonbaharda başlayan tarihi yükselişi devam ediyor.

Binance indirim kodu

Terra (LUNA) Fiyatı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Terra blok zincirinin yerel tokeni LUNA bugün 100 Dolar fiyatını aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Terra ağına ait TerraUSD (UST) stabil coinin büyük kripto para borsalarında listelenmesi tokenin fiyatını artıran temel etken oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

DeFi endüstrisinde uzun süredir tartışılıyor olsa da Terra kripto para piyasasına daha yeni dahil oldu ve son haftalarda perakende yatırımcıların dikkatini çekmeye başladı. Terra’nın yerel tokeni LUNA, yalnızca Aralık ayında %78’in üzerinde fiyat artışı kaydetti. LUNA fiyatı bundan bir hafta öncesine göre ise %40’ın üzerinde değer kazandı.

Yükselen fiyatlar ile birlikte Terra ağında kilitlenen toplam değer (TVL) de 21 milyar Dolara kadar yükseldi. Analiz platformu DeFi Llama’ya göre bu seviye Terra’yı Ethereum’dan sonra dünyanın en büyük DeFi ekosistemi haline getirdi.

TerraUSD, Büyük Borsalar Tarafından Listeleniyor

Öte yandan Terra ağının stabil coini TerraUSD (UST) de son haftalarda önde gelen kripto para borsaları tarafından listelenmeye başladı ve bu gelişmeler de tokenin fiyatını yükselten bir diğer etken oldu. TerraUSD geçtiğimiz hafta 9 milyar Dolarlık piyasa değerine ulaşarak Ethereum tabanlı en büyük merkezi olmayan stabil coin olarak tanımlanan DAI’yi geride bırakmayı başardı.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı 10 Gün Sonra İlk Kez 60.000 Doların Altına Geriledi: BTC'nin Geleceği Ne Olacak?

Son olarak 23 Aralık tarihinde Huobi Global ve 24 Aralık tarihinde de lider kripto para borsası Binance, TerraUSD’yi listelediklerini duyurdu.

Tüm bu etkenler göz önüne alındığında Terra yatırımcıları yeni yıla oldukça keyifli bir şekilde girecek gibi görünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar