19 Ağustos 2022, Cuma
25.3 C
İstanbul

Terra (LUNA) Fiyatı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı: 84.47 Dolar!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Merkezi olmayan finans (DeFi) tabanlı ödeme ağı Terra’nın yerel kripto parası LUNA tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı: 84.47 Dolar!

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Terra ağının yerel tokeni LUNA tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı: 84.47 Dolar!
  • LUNA fiyatı son 7 günde %56 oranında arttı.

Terra ağının yerel tokeni LUNA, geçen haftaki sağlam performansının da etkisiyle bugün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 84.47 Dolar fiyatına ulaştı.

Binance indirim kodu

LUNA Fiyatı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

CoinGecko verilerine göre şu dakikalarda 83.40 Dolara gerilemesine rağmen LUNA, son 24 saatte %8.4 oranında yükseldi. Kripto paranın fiyatı son 7 günde de %56 oranında arttı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Yaklaşık 31 milyar Dolarlık piyasa değerine sahip olan LUNA, Avalanche (AVAX) ve Polkadot’u (DOT) geride bırakarak 9. en büyük kripto para konumuna yükseldi.

Terra, merkezi olmayan finans (DeFi) altyapısının yanı sıra çeşitli fiat para birimlerine sabitlenmiş algoritmik stabil coinler oluşturmak için kullanılan bir blok zinciri protokolüdür. Ağ, Cosmos yazılım geliştirme kiti kullanılarak oluşturulmuştur. LUNA, ağ ücretlerini ödemenin ve yönetim oylamalarına katılmanın yanı sıra stabil coinler üretmek için de kullanılır.

Öte yandan LUNA yükselişi sayesinde Terra ağı, Ethereum’un hemen ardından en büyük ikinci DeFi protokolü haline geldi. Terra ağındaki toplam kilitli değer (TVL) Binance Akıllı Zincirini (BSC) geride bırakmayı başardı.

Defi Llama verilerine göre şu anda blok zincirinde toplam 13 projede 18.06 milyar Dolar kilitli değer bulunuyor. BSC protokolünde ise bu sayı 16.6 milyar TVL seviyesinde seyrediyor.

Terra Ağındaki Gelişmeler

LUNA’daki fiyat artışı büyük ölçüde protokolün “token yakma” mekanizmasındaki çeşitli geliştirmeler de dahil olmak üzere bazı son gelişmelere bağlanabilir.

İlgili Haber:  Rusya, Dijital Varlıkları Mülkiyet Olarak Tanıyacak

Bunlardan biri ağa birkaç teknolojik iyileştirme getiren ve UST’nin (blok zincirinin ABD Dolarına sabitlenmiş stabil coini) basılma şeklini değiştiren yakın tarihli Columbus 5 yükseltmesidir. Projenin yapısını yükseltme için ayarlamak adına blok zinciri, topluluk havuzlarından 88.675 milyon LUNA’yı (o zaman için yaklaşık 4.5 milyar Dolar değerinde) yakma kararı aldı.

Token yakmanın etkisiyle yerel kripto paranın arzı daha kıt hale getirildi ve uzun vadede fiyatını artırmak amaçlandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar