3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Terra (LUNA) Yatırımcılarına Dolandırıcılık Uyarısı! 64 Milyon Dolarlık Kayıp Önlendi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

LUNA tokeninin blok zinciri Terra, ağ üzerindeki Mirror protokolünde bir dolandırıcılık faaliyeti gerçekleştiğine dair uyarı yayınladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Son günlerin dikkat çeken altcoini LUNA’nın dayandığı Terra blok zinciri bir dolandırıcılık faaliyeti ile karşı karşıya.
  • Terra ağı üzerindeki Mirror protokolünde 64 milyon Dolarlık bir dolandırıcılık gerçekleştirilmek istendi.
  • Ancak bu saldırı, çeşitli uyarı mesajları ile birlikte büyük oranda engellendi.

Terra ağı üzerindeki Mirror protokolünde 64 milyon Dolarlık bir dolandırıcılık faaliyeti gerçekleştirildi. Ancak blok zincirinin uyarısı ile birlikte fon kayıpları engellendi.

Binance indirim kodu

Terra Ağı Üzerinde 64 Milyon Dolarlık Dolandırıcılık

Dolandırıcılık faaliyetinin arkasındaki kişi, Mirror’ın resmi web sitesinde yanıltıcı bir anket başlattı. Anket sırasında dolandırıcılık açığa çıkmasa ve sonuçlar saldırganın istediği gibi çıksa 25 milyon MIR tokeni (64.2 milyon Dolar değerinde) dolandırıcının cüzdanına gönderilecekti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

“Dolandırıcılık durumlarında topluluk havuzunun dondurulmasına” dair anket, saldırganın arzu ettiği şekilde bir oy çoğunluğu ile sonuçlansaydı pek çok kripto para yatırımcısı ciddi kayıplar yaşayacaktı.

Ancak bu faaliyetin hızlı bir şekilde tespit edilmesi ve hem Terra hem de Mirror tarafından çeşitli uyarı mesajlarının yayınlanması ile birlikte kullanıcılar söz konusu ankete “Hayır” oyu vermeye başladı. Bu sayede şimdilik dolandırıcılık riski ortadan kalktı.

Dikkatsiz Yatırımcılar İçin Uyarı!

Yine de saldırganın anketi 1 Ocak’a kadar oylamaya açık bir şekilde kalmaya devam edecek. “Anket 211” adını taşıyan bu dolandırıcılık faaliyetine karşı blok zinciri ise “Anket 212” adlı yeni bir anket ve uyarı mesajı yayınladı.

Dikkatsiz yatırımcıları uyarmak için başlatılan ankette, “Anket 211 bir dolandırıcılık faaliyetidir ve saldırgan bu sayede kendisine 25 milyon MIR tokeni göndermek istiyor. Topluluk fonlarının gönderilmesini içeren herhangi bir ankete HAYIR OYU VERİN.” ifadeleri kullanıldı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar