25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

Terra (LUNA) Yatırımcılarına Dolandırıcılık Uyarısı! 64 Milyon Dolarlık Kayıp Önlendi!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

LUNA tokeninin blok zinciri Terra, ağ üzerindeki Mirror protokolünde bir dolandırıcılık faaliyeti gerçekleştiğine dair uyarı yayınladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Son günlerin dikkat çeken altcoini LUNA’nın dayandığı Terra blok zinciri bir dolandırıcılık faaliyeti ile karşı karşıya.
  • Terra ağı üzerindeki Mirror protokolünde 64 milyon Dolarlık bir dolandırıcılık gerçekleştirilmek istendi.
  • Ancak bu saldırı, çeşitli uyarı mesajları ile birlikte büyük oranda engellendi.

Terra ağı üzerindeki Mirror protokolünde 64 milyon Dolarlık bir dolandırıcılık faaliyeti gerçekleştirildi. Ancak blok zincirinin uyarısı ile birlikte fon kayıpları engellendi.

Binance indirim kodu

Terra Ağı Üzerinde 64 Milyon Dolarlık Dolandırıcılık

Dolandırıcılık faaliyetinin arkasındaki kişi, Mirror’ın resmi web sitesinde yanıltıcı bir anket başlattı. Anket sırasında dolandırıcılık açığa çıkmasa ve sonuçlar saldırganın istediği gibi çıksa 25 milyon MIR tokeni (64.2 milyon Dolar değerinde) dolandırıcının cüzdanına gönderilecekti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

“Dolandırıcılık durumlarında topluluk havuzunun dondurulmasına” dair anket, saldırganın arzu ettiği şekilde bir oy çoğunluğu ile sonuçlansaydı pek çok kripto para yatırımcısı ciddi kayıplar yaşayacaktı.

Ancak bu faaliyetin hızlı bir şekilde tespit edilmesi ve hem Terra hem de Mirror tarafından çeşitli uyarı mesajlarının yayınlanması ile birlikte kullanıcılar söz konusu ankete “Hayır” oyu vermeye başladı. Bu sayede şimdilik dolandırıcılık riski ortadan kalktı.

Dikkatsiz Yatırımcılar İçin Uyarı!

Yine de saldırganın anketi 1 Ocak’a kadar oylamaya açık bir şekilde kalmaya devam edecek. “Anket 211” adını taşıyan bu dolandırıcılık faaliyetine karşı blok zinciri ise “Anket 212” adlı yeni bir anket ve uyarı mesajı yayınladı.

Dikkatsiz yatırımcıları uyarmak için başlatılan ankette, “Anket 211 bir dolandırıcılık faaliyetidir ve saldırgan bu sayede kendisine 25 milyon MIR tokeni göndermek istiyor. Topluluk fonlarının gönderilmesini içeren herhangi bir ankete HAYIR OYU VERİN.” ifadeleri kullanıldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend