11 Ağustos 2022, Perşembe
24.9 C
İstanbul

Ripple ve Tether’den Sonra Terra’nın da Başı SEC ile Dertte!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 6 ay önce

Binance indirim kodu

New York’taki Amerika Birleşik Devletleri Bölge Mahkemesi, Terraform Labs ve CEO’su Do Kwon’a Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından verilen mahkeme celbine uymasını emretti.

Binance indirim kodu

Mahkeme celbi, SEC’in Terra üzerine kurulu Mirror Protocol adlı merkezi olmayan finans (DeFi) projesini soruşturmasıyla ilgili olarak çıkarıldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Mahkeme dosyasına göre, mahkeme ilgili tüm tarafların beyanlarını inceledi.

Konuyla ilgililen mahkeme SEC’in başvurusunu kabul etti ve Terraform ve CEO’su Kwon’a işbu vesileyle yukarıda atıfta bulunulan mahkeme celbine uymalarını emretti.

Geçen Ekim ayında SEC tarafından New York’taki Messari Mainnet kripto konferansında Kwon’a mahkeme celbi sunulmuştu. SEC’in hedefinde, Tesla, Microsoft ve Airbnb gibi popüler hisse senetlerinin sentetik kripto versiyonlarını oluşturmayı sağlayan Mirror Protocol var.

Başka bir deyişle, kullanıcılar tipik olarak başka bir borsadaki (New York Menkul Kıymetler Borsası’ndaki Tesla hissesi gibi) satılacak hisse senetlerinin sentetik versiyonlarını bir blok zincirinde neredeyse aynı fiyatlarla alıp satabilir.

Kwon SEC’e dava açtı

Kendisine kripto konferansında mahkeme celbi verilmesinin uygunsuz olduğunu belirten Terra CEO’su Dwon da SEC’e karşı dava açtı.

Dava dosyasında, SEC’in soruşturmanın gizliliğini ihlal ettiği de belirtildi.

Dava dosyasında, “Mahkeme celbi Kwon’a halka açık olarak tebliğ edildi. Kwon, Mirror Protokolü ile ilgili olmayan ve çok önceden planlanmış bir sunum için Mainnet zirvesinde yürüyen merdivenden çıkarken kendisine uygunsuz bir şekilde herkesin içinde mahkeme celbi sunuldu” dendi.

Ekim ayında Yahoo Finance Tüm Piyasalar Zirvesi’nde konuşan Kwon, düzenleyiciler ile kripto endüstrisi arasındaki sürtüşmenin genellikle “yeniliği ve değişimi biraz daha fazla kabul eden tasarılara” yol açtığını söyledi.

Düzenleyiciler ve DeFi alanı arasındaki gerilimin, Amerika Birleşik Devletleri’ne has olmadığını, dünya çapında meydana gelen bir trend olduğunu da sözlerine ekledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar