8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

TerraUSD 4. En Büyük Stabil Coin Oldu: Piyasa Lideri Tether ise Hakimiyetini Koruyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Terra’nın stabil coini UST, piyasa değerinde yaşanan artış sayesinde Maker’ın DAI’sini geride bırakmayı başardı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Terra’nın stabil coini UST, piyasa değerine göre en büyük 4. stabil coin konumuna yükseldi.
  • UST şu anda 9 milyar Doların biraz üzerinde bir piyasa değerine sahip.
  • En büyük rakibi DAI’nin piyasa değeri ise şu anda 9 milyar Doların altında seyrediyor.

Terra’nın stabil coini UST, piyasa değerinde yaşanan artış ile birlikte Maker’ın DAI’sini geride bırakmayı başardı.

Binance indirim kodu

Terra Stabil Coini UST Nedir?

Terra’nın stabil coini UST, piyasa değerine göre en büyük 4. stabil coin konumuna yükseldi. UST şu anda 9 milyar Doların biraz üzerinde bir piyasa değerine sahip. Rakibi DAI’nin piyasa değeri ise şu anda 9 milyar Doların altında seyrediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Öte yandan bu piyasa değerleri, stabil coin endüstrisinin liderlerindeki değerlere nazaran bir hayli düşük seyrediyor.

Stabil Coin Piyasasının Lideri: Tether

Endüstri lideri Tether (USDT) stabil coini şu anda 77.1 milyar Dolarlık bir piyasa değerini elinde tutuyor. İkinci en büyük stabil coin USD Coin’in (USDC) ise şu anda 41.9 milyar Dolarlık bir piyasa değerine sahip olduğu belirtiliyor. Bu anlamda Tether, stabil coin piyasasının açık ara lideri olarak dikkat çekiyor.

Endüstrideki 3. en büyük stabil coin ise lider kripto para borsası Binance’nin ABD Dolarına sabitlenmiş BUSD’u olarak kaydediliyor. BUSD piyasa değeri ise bugün 14.6 milyar Dolar seviyesinde seyrediyor.

Bu anlamda DAI’yi geride bırakarak 4. en büyük stabil coin konumuna ulaşan UST’nin bir sonraki rakibi BUSD ile arasında neredeyse 5.6 milyar Dolarlık büyük bir piyasa değeri farkı bulunuyor.

Son olarak UST’nin üreticisi Terra, Cosmos yazılım geliştirici kiti kullanılarak oluşturulmuş, Katman-1 tabanlı bir akıllı sözleşme ağıdır. Blok zinciri şu anda Cardano, Solana ve Ethereum’un ardından dördüncü en büyük Katman-1 akıllı sözleşme ağı olarak nitelendiriliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar