26 Mayıs 2022, Perşembe
24.3 C
İstanbul

Tesla, 2.48 Milyar Dolar Değerinde Bitcoin Varlığına Sahip

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Birinci çeyrek kazanç duyurusunun ardından Tesla, en son SEC dosyalamasında Bitcoin varlıklarına dair kesin rakamı açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Tesla’nın SEC’e yaptığı 1. Çeyrek dosyalaması, 31 Mart itibarıyla şirket bilançosunda 2.48 milyar Dolar değerinde Bitcoin olduğunu ortaya koyuyor.
  • Dün yapılan duyuruda otomobil üreticisi, Bitcoin varlıklarının %10’unu ilk çeyrekte 272 milyon Dolara sattığını açıkladı.

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, 31 Mart 2021 itibariyle bilançosunda 2.48 milyar Dolar değerinde Bitcoin bulundurduğunu açıkladı.

Binance indirim kodu

Tesla, 1. Çeyrekte 101 Milyon Dolarlık Net Kazanç Sağladı

Tesla’nın Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) sunduğu 1. Çeyrek dosyasında, 31 Mart 2021 itibarıyla tutulan Bitcoin’in adil piyasa değerinin 2.48 milyar Dolar olduğu belirtildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Tesla, ayrıca, satışlar yoluyla gerçekleşen 128 milyon Dolarlık kazanca ve aynı dönemde Bitcoin yatırımında 27 milyon Dolarlık değer kaybına bağlı olarak 1. Çeyrekte kripto parada 101 milyon Dolarlık net kazanç sağladığını kaydetti. Bitcoin, şirketin sahip olduğu tek kripto para varlığı olarak belirtildi.

Dün yapılan bir başka duyuruda Tesla, 2021’in ilk çeyreğinde Bitcoin varlıklarının %10’unu 272 milyon Dolara sattığını açıklamıştı. CEO Elon Musk daha sonra şirketin bunu “likiditesini kanıtlamak için yaptığını” tweetledi.

“Buzdağının Görünen Kısmı”

Otomobil üreticisi firma, Ocak 2021’de 1.5 milyar Dolar değerinde Bitcoin satın aldığını ve Bitcoin’i ürünleri için ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başladığını açıkladı. Şirket, ayrıca Bitcoin ile yapılan ödemeleri fiat para birimine çevirmek yerine kripto olarak tutacağını belirtti.

Tesla’nın Bitcoin satın alımı, kripto paraya olan ilgiyi ateşledi. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ise son dönemde artan kurumsal yatırım dalgasını “buzdağının görünen kısmı” olarak tanımladı.

Saylor’a ve kripto endüstrisinin diğer pek çok önde gelen ismine göre, Bitcoin başta olmak üzere kripto paralara yapılan kurumsal yatırım ilerleyen süreçte de artarak devam edecek.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar