8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Tesla Yakında Bitcoin ile Tekrar Ödeme Kabul Etmeye Başlayabilir!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticisi Tesla, ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’na (SEC) gönderdiği son raporunda Bitcoin’lerinden satış yapmadığını ve ödeme yöntemi olarak yeniden BTC kullanabileceğini bildirdi.

Binance indirim kodu

Elektrikli Otomobil Devi Tesla, Yeniden Bitcoin’i (BTC) Bir Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Etmeye Başlayabilir

Tesla, SEC’e yaptığı açıklamasında şunları söyledi: “2021 yılının ilk çeyreğinde Bitcoin’e toplamda 1.5 milyar dolarlık bir yatırım yaptık. Buna ek olarak, 31 Mart 2021 ile sonlanan üç ay boyunca Bitcoin’i bazı ürünlerimiz için, belirli bölgelerde, yasalara uygun bir şekilde bir ödeme yöntemi olarak kabul ettik ve bu uygulamayı 2021 yılının Mayıs ayında sonlandırdık. Gelecekte dijital varlıkları kullanarak ürün satışını yeniden işleme koyabiliriz. 30 Eylül 2021 itibariyle Bitcoin varlıklarımızın toplam değeri 1.83 milyar dolardı. Dijital varlıkların, hem bir tür yatırım olarak hem de nakit paraya alternatif bir likit kaynak olarak kullanılmasının uzun vadeli bir potansiyeli olduğuna inanıyoruz.

Binance indirim kodu

Tesla, BTC’yi otomobil satışları için bir ödeme yöntemi olarak kullanmaya başlamasıyla birlikte, BTC eleştirmenleri, Tesla’nın çevre dostu bir teknoloji ürettiğini iddia ederken oldukça yüklü miktarda enerji tüketen bir kripto para ile ödeme kabul etmesini yoğun bir şekilde eleştirmişti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bunun bir sonucu olarak Tesla CEO’su Elon Musk, Bitcoin madencilik ağının %50’sinin yenilenebilir enerji kaynaklarına geçiş yapması ve tamamen yenilenebilir enerji kaynaklarıyla çalışmaya doğru bir yol izlemesi durumunda Bitcoin ile ödeme imkanını Tesla için tekrardan açmaya hazır olduklarını bildirmişti. Çin’in kripto paralara olan yoğun baskısı sonucunda ABD’ye ve Avrupa’ya göç eden Çinli kripto para madencileri, yenilenebilir enerji kaynaklarına büyük yatırımlar yapan bu ülkelerde, çevre dostu kaynaklar ile madencilik yapmaya başladı. Bir BTC madenciliği yatırımcı, bir tür güneş enerjisi tesisi için 250 milyon dolar yatırım yapmıştı.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı Önemli Bir Teknik Barajı Geçti - Yükseliş Trendi Bekleniyor

Bunun sonucunda, Mastercard’ın da son gelişme ile birlikte müşterilerine kripto para hizmeti sunması sonucunda, BTC ile ödemeleri tekrardan kabul edebilmek için uygun politik kılıfı uydurmuş olabilir. Şirketin BTC’nin uzun vadeli potansiyeline inandığını açıklamasından sonra, direkt olarak BTC satın almak yerine BTC karşılığında ürün satarak portföyünü genişletip genişletmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar