Tesla CEO’su Elon Musk Bitcoin’e ve Dogecoin’e Olan Desteğini Yineledi

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 6 ay önce

blank

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın milyarder genel müdürü Elon Musk, yükselen kripto para olan Bitcoin’in geleneksel finansa girmenin “eşiğinde” olduğunu düşündüğünü söyledi.

blank

Geçen ay Bitcoin ile ödeme almaya açık olduğunu açıklayan Musk, Clubhouse uygulamasında Mars’a ve Musk’ın implante edilebilir beyin-makine arayüzü Neuralink’e yönelik insanlı görevleri de kapsayan geniş kapsamlı bir röportaj sırasında yorum yaptı.

Musk, kalabalık bir Clubhouse sohbet odasında konuşarak şu anda bulunulan noktada Bitcoin’in iyi bir şey olduğunu düşündüğünü söyledi. Kendisinin partiye geç kalsa da bir Bitcoin destekçisi olduğunu ifade eden CEO, Bitcoin’in, geleneksel finans uzmanları tarafından geniş çapta kabul görmenin eşiğinde olduğunu dile getirdi.

Musk sayesinde Bitcoin keskin bir şekilde yükseldi

Bitcoin fiyatı ekim ayından bu yana %200 civarında yükseldi ve biraz gerilemeden önce Bitcoin başına 40.000 doların üzerine çıktı. Balon olabileceği düşünülen Bitcoin rallisi, büyük ölçüde kurumsal yatırımcıların kripto paraya ısınmasına ve desteklerini ekleyen PayPal gibi ödeme devlerine bırakıldı ancak balonun patlayacağı yönünde korkular ortaya çıktı.

Geçen hafta Musk, Bitcoin ve kripto paranın rakibi Dogecoin şakası ile ilgili tweetleri ile piyasayı hareket ettirdi. Bir savaş alanı haline gelen şirket hisselerinin alım satımına getirilen kısıtlamaları takiben Reddit’in WallStreetBets forumu ve uzun süredir hisse senetlerini kısaltan Wall Street serbest yatırım fonları aracılığıyla organize edilen ve yükseliş eğilimi gösteren perakende tüccarlar için CEO, Bitcoin fiyatını uzun süredir beklenen sözsüz bir onayı vererek keskin bir şekilde yükseltti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Musk, Clubhouse aracılığıyla Twitter’da 45 milyona yakın takipçisinin gücüne değinerek söylediklerime dikkat etmesi gerektiğini ve piyasayı etkileyebildiğini belirtti.

En eğlenceli sonucun, Dogecoin’in gelecekte dünyanın kabul ettiği bir para haline gelmesi olacağını öne süren yatırımcı, bazen Dogecoin hakkında şakalar yaptığını ve bunların sadece şaka amaçlı olduğunu, Dogecoin’in kriptoyla dalga geçmek için bir şaka olarak yapıldığını ancak kaderin de ironiyi sevdiğini dile getirdi.

Geçen hafta Bitcoin başına 30.000 doların altına düştükten sonra Bitcoin fiyatı, Musk’ın Twitter biyografisini “#bitcoin” olarak değiştirmesiyle aniden %20 yükseldi. Musk’ın tweet’inden bu yana Bitcoin fiyatı geriledi ve neredeyse tüm kısa vadeli kazançlarından vazgeçti.

Musk’ın en son Clubhouse yorumları, şu ana kadar Bitcoin fiyatını hareket ettirmede başarısız oldu ve röportajdan önce Tesla ile ilgili bir Bitcoin duyurusu hazırlamış olabileceği beklentileri yüksekti.

Aralık ayında Musk, elektrikli otomobil şirketinin milyarlarca Tesla dolarını Bitcoin’e dönüştürmenin mümkün olup olmadığını sorduğunda Twitter’daki halka açık bir borsa sırasında bilançosuna Bitcoin ekleyebileceği spekülasyonlarını ateşlemişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

Ripple (XRP), Amerikan Borsalarında Tekrar Listelenebilir Mi? Coinbase CEO’sundan Ripple’a Büyük Destek Geldi!

Coinbase CEO’su Armstrong, SEC ile olan savaşında Ripple’a destek verdiğini açıkladı ve XRP’nin Coinbase üzerinde tekrardan listelenebileceğine dair spekülasyonları...
Send this to a friend