7 Aralık 2022, Çarşamba
11.7 C
İstanbul

Tesla CEO’su Elon Musk Bitcoin’e ve Dogecoin’e Olan Desteğini Yineledi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın milyarder genel müdürü Elon Musk, yükselen kripto para olan Bitcoin’in geleneksel finansa girmenin “eşiğinde” olduğunu düşündüğünü söyledi.

Binance indirim kodu

Geçen ay Bitcoin ile ödeme almaya açık olduğunu açıklayan Musk, Clubhouse uygulamasında Mars’a ve Musk’ın implante edilebilir beyin-makine arayüzü Neuralink’e yönelik insanlı görevleri de kapsayan geniş kapsamlı bir röportaj sırasında yorum yaptı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Musk, kalabalık bir Clubhouse sohbet odasında konuşarak şu anda bulunulan noktada Bitcoin’in iyi bir şey olduğunu düşündüğünü söyledi. Kendisinin partiye geç kalsa da bir Bitcoin destekçisi olduğunu ifade eden CEO, Bitcoin’in, geleneksel finans uzmanları tarafından geniş çapta kabul görmenin eşiğinde olduğunu dile getirdi.

Musk sayesinde Bitcoin keskin bir şekilde yükseldi

Bitcoin fiyatı ekim ayından bu yana %200 civarında yükseldi ve biraz gerilemeden önce Bitcoin başına 40.000 doların üzerine çıktı. Balon olabileceği düşünülen Bitcoin rallisi, büyük ölçüde kurumsal yatırımcıların kripto paraya ısınmasına ve desteklerini ekleyen PayPal gibi ödeme devlerine bırakıldı ancak balonun patlayacağı yönünde korkular ortaya çıktı.

Geçen hafta Musk, Bitcoin ve kripto paranın rakibi Dogecoin şakası ile ilgili tweetleri ile piyasayı hareket ettirdi. Bir savaş alanı haline gelen şirket hisselerinin alım satımına getirilen kısıtlamaları takiben Reddit’in WallStreetBets forumu ve uzun süredir hisse senetlerini kısaltan Wall Street serbest yatırım fonları aracılığıyla organize edilen ve yükseliş eğilimi gösteren perakende tüccarlar için CEO, Bitcoin fiyatını uzun süredir beklenen sözsüz bir onayı vererek keskin bir şekilde yükseltti.

Musk, Clubhouse aracılığıyla Twitter’da 45 milyona yakın takipçisinin gücüne değinerek söylediklerime dikkat etmesi gerektiğini ve piyasayı etkileyebildiğini belirtti.

En eğlenceli sonucun, Dogecoin’in gelecekte dünyanın kabul ettiği bir para haline gelmesi olacağını öne süren yatırımcı, bazen Dogecoin hakkında şakalar yaptığını ve bunların sadece şaka amaçlı olduğunu, Dogecoin’in kriptoyla dalga geçmek için bir şaka olarak yapıldığını ancak kaderin de ironiyi sevdiğini dile getirdi.

İlgili Haber:  48 Bin Doların Üzerindeki En Son Zirvesine Ulaşan Bitcoin'in Sıradaki Hamlesi Ne Olacak?

Geçen hafta Bitcoin başına 30.000 doların altına düştükten sonra Bitcoin fiyatı, Musk’ın Twitter biyografisini “#bitcoin” olarak değiştirmesiyle aniden %20 yükseldi. Musk’ın tweet’inden bu yana Bitcoin fiyatı geriledi ve neredeyse tüm kısa vadeli kazançlarından vazgeçti.

Musk’ın en son Clubhouse yorumları, şu ana kadar Bitcoin fiyatını hareket ettirmede başarısız oldu ve röportajdan önce Tesla ile ilgili bir Bitcoin duyurusu hazırlamış olabileceği beklentileri yüksekti.

Aralık ayında Musk, elektrikli otomobil şirketinin milyarlarca Tesla dolarını Bitcoin’e dönüştürmenin mümkün olup olmadığını sorduğunda Twitter’daki halka açık bir borsa sırasında bilançosuna Bitcoin ekleyebileceği spekülasyonlarını ateşlemişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar