30 Eylül 2022, Cuma
27.9 C
İstanbul

Tesla, Coinbase, MicroStrategy Gibi Kripto Hisse Senetleri de Bitcoin ile Birlikte Düşüş Yaşıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Tesla, Coinbase ve MicroStrategy hisseleri Bitcoin fiyatıyla birlikte düşüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatındaki serbest düşüş devam ediyor.
  • Kripto paraya bağlı şirketlerdeki hisseler de bu süreçte düşüşe geçti.
  • Analistlere göre vadeli işlemler ve petrol fiyatları bile geriledi.

Bitcoin eleştirmenleri, kripto paranın geleneksel piyasalara karşı bir koruma olmadığını savunarak çok fazla enerji harcadılar. Ancak birkaç şirket şu anda Bitcoin’e o kadar yatırım yaptı ki; kripto fiyatındaki çöküş finansal piyasaları gözle görülür şekilde etkiliyor.

Binance indirim kodu

Tesla %6, MicroStrategy %22, Coinbase %9 Geriledi

Lider kripto para Bitcoin, geçen ayın ortasında ulaştığı 63.500 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinden şu anda 35.000 Dolar seviyelerine kadar geriledi. Bitcoin fiyatı bu denli düşerken kripto paraya yatırım yapan teknoloji şirketlerinin hisse fiyatlarında da ciddi düşüş yaşandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Elektrikli otomobil şirketi Tesla’nın hisseleri Cuma günü bir gecede %6’lık düşüş yaşayarak 580 Dolara geriledi. Kripto meraklısı Elon Musk tarafından yönetilen Tesla, Ocak ayında 1.5 milyar Dolarlık Bitcoin yatırımı yapmıştı.

Bulut bilişim firması MicroStrategy’nin hisse fiyatı ise %22 oranında düşüşle 450 Dolara geriledi. Bitcoin boğası Michael Saylor tarafından yönetilen MicroStrategy, yaklaşık 111.000 Bitcoin’i (şimdiki fiyatlarla yaklaşık 3.8 milyar Dolar değerinde) elinde tutuyor.

Geçen ay Nasdaq’da listelenen popüler kripto borsası Coinbase hisseleri ise Cuma günü %9 düşüş yaşadı. Coinbase hisse fiyatı, 28 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 430 Dolara ulaşmıştı. Ancak o günden bu yana %43 değer kaybeden Coinbase hisse fiyatı şu anda 240 Dolar civarında seyrediyor.

Kripto Para Toplam Piyasa Değeri 1.5 Trilyon Doların Altına Düştü

Kripto dostu ödeme şirketi Square hisseleri ise Cuma günü %5 düşüş yaşayarak 200 Dolar fiyatına geriledi. Twitter CEO’su Jack Dorsey tarafından yönetilen şirket, şu ana kadar Bitcoin için 220 milyon Dolarlık yatırım yaptı.

İlgili Haber:  Bitcoin Balinaları 100.000 Dolar ve Üzerini Hedefleyerek Dipten BTC Almayı Sürdürüyor

Kripto para piyasası şu anda yaklaşık 1.46 trilyon Dolarlık bir piyasa değerine sahip. Yaklaşık 655 milyar Dolarlık bir piyasa değerine sahip olan Bitcoin, bunun yaklaşık %45’ini oluşturuyor ve bu nedenle de piyasanın geri kalanı üzerinde büyük bir etkiye sahip.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar