5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Tesla, Facebook ve Google Hisse Senetleri, Solana Blok Zinciri Üzerinde Ticarete Açıldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

50’den fazla tokenize hisse senedi, Solana üzerine kurulu platformlarda alınıp satılabilir.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Tokenize edilmiş hisse senetleri, temel geleneksel finansal varlıkları kriptografik olarak temsil eder.
  • Digital Asset AG, kripto para borsası FTX tarafından desteklenen Solana blok zinciri üzerinde çeşitli tokenize hisse senetlerini piyasaya sürdü.

İsviçre merkezli Digital Assets AG şirketi, Solana blok zincirinde işlem görecek çeşitli tokenize hisse senetleri başlattı.

Binance indirim kodu

Facebook, Google, Netflix, Tesla ve Diğerleri

Alım satım için uygun olacak popüler hisse senetleri arasında Facebook, Google, Netflix, Nvidia, PayPal, Square ve Tesla gibi büyük isimler yer alıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Hisse senedi tokenizasyonu, Apple, MicroStrategy veya Coinbase hisseleri gibi bir temel varlığın değerini kriptografik olarak temsil eden tokenleri alıp satmanızı sağlar.

Digital Assets AG’nin kurumsal geliştirme lideri Brandon Williams, söz konusu tokenize hisse senetlerinin geleneksel finans ve merkezi olmayan finans (DeFi) arasında bir köprü kuracağını söyledi.

Bunun nedeni, şimdiye kadar tokenize edilmiş hisse senetlerinin yalnızca Binance veya Bittrex gibi tekil bir kripto para borsası veya özel bir blok zinciri üzerinde alınıp satılabilmesiydi. Kullanıcılar burada pozisyon açabilir veya kapatabilir; ancak tokenize hisse senetlerini çekemez, üçüncü bir tarafa gönderemez veya blok zincirler arasında transfer edemezdi.

Ancak Solana’da başlatılan “devredilebilir tokenize hisse senetleri”, bu blockchain üzerine kurulu merkezi ve merkezi olmayan borsaların platformlarına tokenize hisse senedi ticareti yapılmasına olanak sağlayacak.

Hong Kong’da listelenen kripto para borsası FTX, müşterilerin bu aktarılabilir tokenize hisseleri satın alabilecekleri tek borsa olarak görünüyor; en azından şimdilik. FTX CEO’su Sam Bankman-Fried aynı zamanda Solana’nın da ana destekçisi olarak biliniyor.

Tokenize Hisse Senedinin Farkı Ne?

Peki Robinhood gibi ticaret uygulamalarından hisse satın alabilecekken, neden bir kripto para borsası olan FTX’te tokenize hisse senetleri satın alasınız?

İlgili Haber:  TikTok’un Hintli Rakibi, Solana Ağında Bir Kripto Para Başlatıyor

Williams, tokenize edilmiş hisse senetlerinin geleneksel alternatiflere göre birkaç avantajı olduğunu belirtiyor. Örneğin FTX kullanıcıları, hisse senedi tokenlerini çekebilecek ve ardından kendi kripto cüzdanlarına yatırabilecekler. Kullanıclar ayrıca hisse senedi tokenlerini DeFi’ye de taşıyabilir ve Serum gibi Solana tarafından oluşturulmuş merkezi olmayan borsalarda 7/24 ticaret yapabilirler.

Kullanıcılar, bu tokenleri, DeFi üzerindeki akıllı sözleşmelerini oluşturmak için de kullanabilirler; ki bu özellik, ortak bir yatırım portföyü ile DeFi üzerinde kolektif bir merkezi olmayan özerk kuruluş (DAO) oluşturan kullanıcılar için oldukça faydalıdır.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar