29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

Tesla Yönetim Kurulu Üyesi, İki Farklı Kripto Para Şirketinde Yöneticilik Yapıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Tesla’nın 1.5 milyar Dolarlık Bitcoin satın alımını onaylayan yönetim kurulu denetim komitesinin bir üyesi, iki kripto şirketinde direktör olarak çalışıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Antonio Gracias, yatırım şirketi Valor’un kurucusudur.
  • Kendisi ayrıca BitGo ve ErisX’te direktör olarak çalışıyor ve Harbor’a yaptığı yatırımlarla öne çıkıyor.
  • Uzmanlar, potansiyel bir çıkar çatışması olabileceğini söylüyor.

Tesla’nın 1.5 milyar Dolarlık Bitcoin yatırımı yapmasına izin veren bir denetim komitesi üyesi, aynı zamanda büyük bir kripto para yatırımcısı.

Binance indirim kodu

Antonio Gracias İki Farklı Kripto Şirketinde Yöneticilik Yapıyor

Tesla yönetim kurulu üyesi Antonio Gracias, bir dijital varlık güvenliği ve saklama şirketi olan BitGo’da ve kripto ticaret platformu ErisX’te direktör olarak çalışıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bu yıl Tesla’dan ayrılacak olan Gracias, 2007’den beri şirketin yönetim kurulunda yer alıyor. Kendisi aynı zamanda Elon Musk’un roket şirketi SpaceX’in de yönetim kurulu üyesi.

Chicago merkezli girişimci, aynı zamanda yatırım şirketi Valor Equity Partners’ın da kurucusu. Gracias, geçen yıl BitGo tarafından satın alınan token platformu Harbor’a yatırım yapmıştı.

Gracias’ın Tesla’nın yatırım politikası oylamasına katılıp katılmadığı net değil. Ancak uzmanlar, girişimcinin ortak rolleri nedeniyle potansiyel bir çıkar çatışması olabileceğini öne sürüyor.

“Şeffaflık Konusunda Sıkıntı Çıkabilir”

Columbia Business School’da yönetim profesörü olan Bill Klepper konu ile ilgili The Telegraph’a yaptığı açıklamada, “Eğer bununla ilgili herhangi bir doğrudan çatışma veya görüş ayrılığı varsa, biraz uzak durması iyi olur. İyi niyetle hareket edip etmediğine emin olmalıyız. Şeffaflık konusundaki eksiklikten dolayı, insanlar sizi etik olarak sorgulamaya başlayabilir.” dedi.

Tesla’nın son SEC dosyası, şirketin Ocak ayında dijital varlıklara ve altına yatırım yapmaya odaklanarak yeni bir yatırım politikası benimsediğini ortaya çıkarmıştı. Belgeye göre Tesla, 1.5 milyar Dolarlık Bitcoin satın aldı.

İlgili Haber:  Uzmanlara Göre Kripto Paraların Yaşadığı Sessiz Devrim Bitcoin’in Kırdığı Rekorlardan Daha Önemli

Geçen hafta haberler çıktığında, Bitcoin fiyatı rekor seviyelere çıktı.

Ancak bazı yatırımcılar bu hareketten memnun değil. Bunlardan biri, özel bir yatırımcı ve eski Goldman Sachs yöneticisi olan Gary Black. Black, “riskli sermaye tahsisi” gerekçesiyle Tesla pozisyonlarından ayrıldığını açıkladı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar