28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Tesla’nın Ödemelerde Dogecoin Kabul Edeceği Duyurusunun Ardından Doge Fiyatı %12 Arttı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 11 ay önce

Binance indirim kodu

Tesla CEO’su Elon Musk, elektrikli otomobil üreticisinin artık ödemeler için Dogecoin’i kabul edeceğini duyurdu.

Binance indirim kodu

Dogecoin’in (DOGE) fiyatı bu sabah 0.2 doların üzerine fırladı ve piyasalardan Dogecoin’in Tesla ödemeleri için kabul edileceği haberine olumlu tepki geldi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Tesla’nın patronu Elon Musk, haberi Twitter’da paylaştı ve şirketin ürünlerinin “Dogecoin ile satın alınabileceğini” söyledi.

DOGE bugün erken saatlerde %16 artarak 0.200369 dolarlık gün içi en yüksek seviyesine çıktı ve ardından 0.192 dolara kadar geriledi.

Dogecoin’in fiyatı şu anda Musk’ın entegrasyonla ilgili ilk tweet attığı 14 Aralık’ta görülen seviyelere çıkmış durumda.

Musk tweetinde “Tesla, bazı ürünleri Doge ile satın alınabilir hale getirecek ve sürecin nasıl gittiğine bakacağız” dedi.

Bugün, geçen hafta %23.8 artan Dogecoin için art arda beşinci kazanç günü olarak kaydedildi.

Bugünkü en son fiyat hareketi ile, DOGE Avalanche’ı (AVAX) piyasa değerine göre geçerek piyasanın en büyük 11. kripto para birimi haline geldi.

Şu anda Tesla’nın online mağazasında, Doge ile alınabilen sadece bir kaç ürün var. Bunlar arasında toka, düdük ve oyuncak araba var. Toka için 835 Doge, düdük için 300 Doge ve oyuncak araba için de 12.020 Doge ücreti belirlenmiş durumda.

Geçen yıl Tesla, elektrikli araçları için ödeme olarak Bitcoin’i kabul etmeye başlamıştı. Ancak şirket, Bitcoin’in çevre üzerindeki olumsuz etkisine ilişkin endişeler nedeniyle pilot uygulamadan vazgeçmişti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar