30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Tesla’nın Rakibi Fisker da Bitcoin’i Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Etmeyeceğini Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Fisker kurucusu ve CEO’su Henrik Fisker, en büyük rakibi Tesla’nın Bitcoin ile ilgili kararını destekledi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Fisker CEO’su Henrik Fisker, dün yaptığı açıklamada, elektrikli otomobil üreten firmasının Bitcoin’e yatırım yapmayı ve Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etmeyi düşünmediğini açıkladı.
  • Fisker’ın sektördeki en büyük rakibi olan Tesla’da günler önce Bitcoin’in çevresel etkileri nedeniyle bundan böyle ödeme yöntemi olarak kabul edilmeyeceğini açıklamıştı.

Elektrikli otomobil üreticisi Fisker, sektördeki en büyük rakibi olan Tesla’ya Bitcoin konusunda destek verdi. Fisker’ın, ek olarak, Bitcoin yatırımı yapma gibi bir planı da yok.

Binance indirim kodu

“Bitcoin Madenciliği Sürdürülebilir Değil”

CNBC’ye açıklamalarda bulunan Fisker CEO’su Henrik Fisker, “Bitcoin madenciliğinin ve yatırımlarının sürdürülebilir bir çözüm olduğunu düşünmüyorum. Çevre dostu değil ve biz şu an için bunu yapmayız.” dedi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Fisker, firmasının gelecekte kripto para kabul etme olasılığını tamamen göz ardı etmedi; ancak şu anda kesinlikle bunun bir odak noktası olmadığını belirtti. Fisker, “Beş yıl içinde kripto paranın ne olacağını kimsenin öngörebileceğini sanmıyorum.” diye ekledi.

Tesla ve Bitcoin

Fisker, elektrikli otomobil sektöründeki en büyük rakibi olan Tesla’ya destek veriyor gibi görünüyor. Tesla CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz günlerde, olumsuz çevresel etkileri nedeniyle şirketinin Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etmeyeceğini açıklamıştı. Oysa Musk’ın şirketi Şubat ayında Bitcoin’e 1.5 milyar Dolar değerinde yatırım yapmış ve ödeme yöntemi olarak da kabul edeceğini duyurmuştu. Elon Musk, üç ay içinde fikrini değiştirmiş gibi görünüyor.

Cambridge Bitcoin Elektrik Tüketim Endeksi tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin ağının enerji tüketimi bir hayli yüksek. Bitcoin, şu anda yıllık 140 TWh’nın üzerinde enerji tüketiyor ve bu değer, İsveç ve Ukrayna gibi ülkelerin enerji tüketiminden daha fazla.

İlgili Haber:  Ethereum'un 2020'nin En Yüksek Seviyesine Çıkmaya Hazır Olduğunu Gösteren 5 Ölçüm

Tesla CEO’sunun kripto üzerindeki U dönüşü, kriptoya maruz kalan hisse senetlerinin yanı sıra Bitcoin ve diğer kripto paraların fiyatında da dramatik bir düşüşe neden oldu.

Musk’ın kripto para fiyatları üzerindeki büyük etkisi göz önüne alındığında, piyasalar henüz toparlanamadı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar