26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Tether, İçinde 150 Milyon Dolar Bulunan Üç Ethereum Adresini Dondurdu

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Son güncelleme: 2 hafta önce

Binance indirim kodu

Tether içinde 150 milyon dolarlık USDT bulunan üç Ethereum adresini dondurdu.

Binance indirim kodu

Tether 2021’de toplam 312 Ethereum adresini dondurmuştu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Dünyanın en büyük stabil koin üreticisi Tether, yaklaşık 150 milyon dolar değerinde USDT tutan üç Ethereum adresini daha kara listeye ekledi.

Merkezi bir şirket olan Tether, suç ve kara para aklama ile ilgili şüpheli fonları içeren hesapları dondurma yetkisine sahip.

Tether tarafından dondurulan bu üç hesap kara listede oldukları sürece fonları taşıyamayacak veya herhangi bir transfer gerçekleştiremeyecek. Tether daha önce şirketin herhangi bir kötü niyetli kripto hareketini denetleme ve suç ve kara para aklama ile ilişkili olabilecek fonları düzenleme konusunda her zaman tetikte olduğunu bildirmişti.

Kaynaklara göre Tether, uluslararası yasa uygulayıcıların şüpheli fonları izlemesine ve bu tür şüpheli hesapları dondurmalarına yardımcı olmaya düzenli olarak yardımcı olduğunu belirtti.

Bloxy Block Explorer verilerine göre, Tether daha önce Kasım ayında şüpheli fon içeren 563 adresi dondurmuş, ardından Aralık 2021’de 312 adresi daha dondurmuştu.

Tether ilk olarak 2017 yılında 30 milyon dolarlık bir hırsızlık vakasının ardından aktif olarak şüpheli adresleri dondurmaya başlamıştı. Tether’in adres dondurma mekanizması şirketin dilediği zaman dilediği adresi dondurmasına ya da belirli durumlarda tekrar geri açmasına olanak sağlıyor.

Yakın tarihli bir rapora göre, kripto sektöründeki suç oranı 2020’den bu yana istikrarlı bir şekilde arttı. 2021’de yasadışı adreslerde yaklaşık 14 milyar dolar değerinde fon tutulduğu bildirildi.

Tether, üç adresin neden kara listeye alındığını henüz açıklamadı. Bu hareketin USDT ile ilgili artan dolandırıcılık faaliyetlerini önlemek için bir ihtiyati tedbir olabileceği konuşuluyor. Daha önce Tether, 1 milyon dolar değerinde USDT tutan bir adresi daha engellemişti. Şirketin sözcüsü daha sonra bu hareketten “hackerlar tarafından çalınan veya ele geçirilen fonların kurtarılmasına yardımcı olmanın” bir yolu olarak bahsetmişti.

İlgili Haber:  Tether ile İlişkili Reggie Fowler’ın Dolandırıcılık Suçlamaları ile Yargılanmasına Şubat 2022'de Başlanacak

Başlangıçta RealCoin olarak piyasaya sürülen USDT, Omni layer sayesinde Bitcoin blok zincirinin üzerine inşa edilmiş ikinci katman tokenidir. Hong Kong merkezli Tether şirketi tarafından basılan USDT, yaklaşık 78.3 milyar dolarlık piyasa değeri ile dünyanın en büyük stabil koinidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend