12 Ağustos 2022, Cuma
20.7 C
İstanbul

Tether, İçinde 150 Milyon Dolar Bulunan Üç Ethereum Adresini Dondurdu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Tether içinde 150 milyon dolarlık USDT bulunan üç Ethereum adresini dondurdu.

Binance indirim kodu

Tether 2021’de toplam 312 Ethereum adresini dondurmuştu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dünyanın en büyük stabil koin üreticisi Tether, yaklaşık 150 milyon dolar değerinde USDT tutan üç Ethereum adresini daha kara listeye ekledi.

Merkezi bir şirket olan Tether, suç ve kara para aklama ile ilgili şüpheli fonları içeren hesapları dondurma yetkisine sahip.

Tether tarafından dondurulan bu üç hesap kara listede oldukları sürece fonları taşıyamayacak veya herhangi bir transfer gerçekleştiremeyecek. Tether daha önce şirketin herhangi bir kötü niyetli kripto hareketini denetleme ve suç ve kara para aklama ile ilişkili olabilecek fonları düzenleme konusunda her zaman tetikte olduğunu bildirmişti.

Kaynaklara göre Tether, uluslararası yasa uygulayıcıların şüpheli fonları izlemesine ve bu tür şüpheli hesapları dondurmalarına yardımcı olmaya düzenli olarak yardımcı olduğunu belirtti.

Bloxy Block Explorer verilerine göre, Tether daha önce Kasım ayında şüpheli fon içeren 563 adresi dondurmuş, ardından Aralık 2021’de 312 adresi daha dondurmuştu.

Tether ilk olarak 2017 yılında 30 milyon dolarlık bir hırsızlık vakasının ardından aktif olarak şüpheli adresleri dondurmaya başlamıştı. Tether’in adres dondurma mekanizması şirketin dilediği zaman dilediği adresi dondurmasına ya da belirli durumlarda tekrar geri açmasına olanak sağlıyor.

Yakın tarihli bir rapora göre, kripto sektöründeki suç oranı 2020’den bu yana istikrarlı bir şekilde arttı. 2021’de yasadışı adreslerde yaklaşık 14 milyar dolar değerinde fon tutulduğu bildirildi.

Tether, üç adresin neden kara listeye alındığını henüz açıklamadı. Bu hareketin USDT ile ilgili artan dolandırıcılık faaliyetlerini önlemek için bir ihtiyati tedbir olabileceği konuşuluyor. Daha önce Tether, 1 milyon dolar değerinde USDT tutan bir adresi daha engellemişti. Şirketin sözcüsü daha sonra bu hareketten “hackerlar tarafından çalınan veya ele geçirilen fonların kurtarılmasına yardımcı olmanın” bir yolu olarak bahsetmişti.

İlgili Haber:  Ethereum'un Rakibi Cardano, Büyük Fiyat Rallisinin Ortasında Büyük Bir Hafta İçin Hazırlanıyor

Başlangıçta RealCoin olarak piyasaya sürülen USDT, Omni layer sayesinde Bitcoin blok zincirinin üzerine inşa edilmiş ikinci katman tokenidir. Hong Kong merkezli Tether şirketi tarafından basılan USDT, yaklaşık 78.3 milyar dolarlık piyasa değeri ile dünyanın en büyük stabil koinidir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar