2 Aralık 2022, Cuma
11.9 C
İstanbul

Tether, 24 Milyon Dolarlık Bitcoin Ödeme Talebini Reddetti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Stablecoin ihraççısı şirket Tether, 24 milyon Dolarlık Bitcoin fidye talebini reddetti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Tether, 28 Şubat’ta 500 Bitcoinlik bir fidye talebi aldı.
  • Son ödeme tarihi bugün geçti ve Tether ödeme yapmadı.

Stablecoin ihraççısı Tether, bugün yaptığı duyuruya göre 500 Bitcoinlik (24 milyon Dolar) fidye talebi aldığını ancak ödemeyi reddettiğini açıkladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Tether 24 Milyon Dolarlık Fidye Talebini Reddetti

28 Şubat’ta fidye talebinin şirkete iletildiği belirtildi. Fidye talebinin arkasındaki kişi, Tether ödeme yapmadığı takdirde “Bitcoin ekosistemine zarar verecek” bilgileri yayınlamakla tehdit etti.

Tether fidye ödememeyi tercih etti ve bunu kamuoyuna açıkladı. Tweette ayrıca fidye talebinde bulunan kişinin blockchain adresi de yer aldı.

Stabilcoin ihraççısı, bunun bir gasp girişimi olup olmadığı konusunda emin olmadığını açıkladı. Şirket, “Her iki durumda da, Tether’e zarar vermek isteyenler amaçlarına ulaşamayacak.” ifadelerini kullandı.

Şirket o zamandan beri kolluk kuvvetlerini gasp girişimi konusunda uyardı. Ayrıca fidye saldırısının arkasındaki soruşturmaya tam destek vereceğini de ekledi.

Bu Tether’in Başındaki Tek Sorun Değil

Tether’in geçen hafta karşılaştığı tek sorun fidye saldırısı değildi.

23 Şubat’ta New York Başsavcısı, Tether’in New York’ta ticareti durdurmasını talep etti ve hem Tether hem de Bitfinex’e 18.5 milyon Dolar para cezası verdi. Başsavcı Letitia James, “Bitfinex ve Tether, planlarını devam ettirmek ve alt sınırlarını korumak için pervasızca ve yasadışı bir şekilde büyük mali kayıpları örtbas etti.” açıklamasını yaptı.

İlerleyen süreçte Tether’in iş fonksiyonları hakkında düzenli raporlar sunmaya başlaması ve rezerv olarak tuttuğu fonlar hakkında net ayrıntılar vermesi gerekecek. Şirket ayrıca, diğer kuruluşlardan alınan krediler de dahil olmak üzere, Tether’i destekleyen varlıklara ilişkin kamuya net açıklamalar yapmak zorunda kalacak.

İlgili Haber:  Bitcoin'in 18 Bin Dolara Yükselişi Bir Boğa Tuzağı mı?

Daha önce, Bitfinex’in genel danışmanı Stuart Hoegner, Tether rezervlerinin “diğer varlıkların yanı sıra hazine bonoları, vadeli mevduatlar, ters repolar ve ticari senetleri de içerebileceğini” söylemişti. Ancak şirket şu ana kadar rezervlerindeki varlıkların miktarı hakkında yorum yapmayı reddetti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar