10 Ağustos 2022, Çarşamba
24.7 C
İstanbul

Tether Aylık 10 Milyar Dolarlık Büyüme Gösterdiğini İddia Etti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Tether, son üç ayda sirkülasyondaki dijital tokenlerinin sayısını iki katına çıkardığını ve New York başsavcısı tarafından şirkete yazılan ceza ile New York’ta Tether’ın yasaklanmasından sadece haftalar sonra değerinin 50 milyar doların üstüne çıktığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Şirket, attığı tweet’te Tether’ın her ay 10 milyar dolar büyüdüğünü ve yılın sonunda da 100 milyar dolarlık bir piyasa değerini aşacağını ifade etti. Tether, piyasaya sürdüğü her dijital paranın karşılığı olarak rezervlerinde dolar bulundurduğunu savunuyor, böylece Tether’ın stablecoin olarak kullanılması sağlanıyor.

Binance indirim kodu

Tether, piyasaya sürdüğü USDT’lerin arkasındaki varlıkları 19 Mayıs’a kadar raporlamak zorunda. Daha önce Tether ve ilişkili olduğu kripto para borsası Bitfinex, New York başsavcılığı tarafından uygulanan 18.5 milyon dolarlık cezanın ardından rezervleri hakkında daha şeffaf olacağını taahhüt etmişti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Rezervlerin Ne Kadarının Nakit ya da Altın Altın Olduğu Bilinmiyor

Tether ve Bitfinex’i eleştiren veri uzmanı Bennett Tomlin, Tether’ın rezervlerinin ne kadarının dijital varlıklar üzerinde, ne kadarının altın olarak ve ne kadarının nakit para olarak saklandığının açıklanması gerektiğini söyledi.

New York yetkilileri, heyecanla takip edilen davada, Tether ve Bitfinex’i, yaşadıkları çok büyük miktarlardaki ekonomik kayıpları örtbas etmekle ve piyasadaki her bir Tether için dolar rezervi bulundurma konusunda yalan söylemekle suçlamıştı.

Ayrıca New York eyaleti başsavcısı Letitia James, Tether’ın zaman zaman dünya bankalarının hiçbirine erişim sağlamadığını da ekledi. Tether ve Bitfinex ise cezayı ödeyeceklerini ancak suçlamaları kabul etmediklerini ifade etmişlerdi.

Bütün bunlara ek olarak Tether ve Bitfinex’in New York eyaletindeki tüm faaliyetleri yasaklandı ve 90 gün içinde bazı raporlar yayınlaması gerekli kılındı. İstenen raporlarda Tether’ın rezerv hesaplarının ve rezervlerdeki varlıkların kategorileriyle ilgili detayların yer alması bekleniyor.

İlgili Haber:  SEC, Kripto Para İçin Yeni Bir Düzenleme Önerdi

Tether Mart Ayında Rezervleri Hakkında Bir Rapor Yayınladı

Mart ayında, Tether’ın mali denetçi Moore Cayman aracılığıyla yayınladığı raporda, şirketin 28 Şubat tarihinde dijital tokenleri destekleyecek yeterli rezerv varlığının olduğu bildirildi. Ancak bu rezervlerin her daim Tether’ın kasasında bulunup bulunmadığı ya da hangi formda bulunduğu ise hala kesinlik kazanmadı.

Tether’ın sürekli hızlanan büyüme oranları da kullanıcıların bu konularda endişeli olmadığını gösteriyor. Tether şirketinin avukatı Stuart Hoegner de yaptığı açıklamada piyasadaki Tether’ların her zaman şirketlerinin bünyesindeki rezervlerde karşılığının bulunduğunu söyledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar