Tether ile İlişkili Reggie Fowler’ın Dolandırıcılık Suçlamaları ile Yargılanmasına Şubat 2022’de Başlanacak

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

New York’ta bir yargıç, Reggie Fowler’ın devam eden mahkemesi için Şubat 2022’de bir duruşma tarihi belirledi.

blank

Haberin Özeti

  • Reggie Fowler’ın duruşma günü Şubat 2022 olarak belirlendi.
  • Fowler, 2019 yılında banka dolandırıcılığı ve lisanssız para iletim işi yürütmekle suçlandı.

Çarşamba günü sunulan mahkeme belgelerine göre, Reginald “Reggie” Fowler gelecek yıl Şubat ortasında mahkemeye çıkacak.

blank

Fowler ve Tether Arasındaki İlişki

2019’da Fowler, banka dolandırıcılığı ve lisanssız para aktarma işi yürütmekle suçlandı. İddiaya göre Fowler’ın, dünya çapında saklanan 300 milyon Dolardan fazla paraya erişimi vardı. Spesifik olarak, Fowler’ın (ve şimdilerde kaçak olan Ravid Yosef’in), bazıları Global Trading Solutions LLC adı altında açılan 60 banka hesabında yaklaşık 345 milyon Dolar tuttuğu iddia ediliyor.

Global Trading Solutions LLC, Crypto Capital Corps tarafından kurulduğu iddia edilen bir banka hesabı idi. 2020’de New York Başsavcılığı, Crypto Capital’in Tether ve Bitfinex ile bağlantılı olduğunu ve Tether’in finansmanında 800 milyon Doları aşan bir açığı kapatmakla suçlandığını iddia etti.

Mahkeme belgelerine göre, her iki taraf da savunma müzakerelerinin yeniden başlamasını beklemediği için bir duruşma tarihi belirlenmesi talep edildi.

Duruşma tarihi talebinin bir parçası olarak, Fowler’ın yasal temsilcisi, savcılığın karşı çıkmadığı bir “duruşma öncesi önergeler” takvimi talep etti.

Buna göre, Fowler’ın ön duruşma önergeleri için 1 Ekim 2021 son tarih olarak belirlendi. İddia makamının söz konusu önergelere karşı itirazlarını sunmak için 22 Ekim’e kadar süresi olacak ve buna karşılık Fowler’ın yasal temsilcisi 5 Kasım’a kadar ikinci bir yanıt verebilecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Fowler Davası Nedir?

Fowler’ın davası bundan iki yıl önce başladı.

Fowler, 2019’da Crypto Capital adlı bir “gölge bankada” saklanan 300 milyon Dolardan fazla paraya erişim sağlamakla suçlandı.

Reggie Fowler, 2020’de daha fazla elektronik dolandırıcılık suçlamasıyla karşı karşıya kaldı. Bu suçlamalar, Fowler’ın Amerika Birleşik Devletleri’nde bir dizi farklı bankada çeşitli hesaplar açtığını; daha sonrasında ise bu hesapları, emlak yatırımları için tasarlandıkları vaadiyle müşteri olarak kabul edilmeleri için kullandığını içeriyordu.

Öte yandan 2020 suçlamaları daha da keskinleşmeye başladı; ve Fowler’ın Ulusal Futbol Ligi’ne (NFL) rakip olmayı amaçlayan profesyonel futbol ligi “Amerikan Futbolu İttifakı” ile ilişkili bazı kişileri dolandırdığı iddia edildi.

Suçlamalara karşı Fowler paranın kendisine ait olduğunu ve fonların da “lisanssız para aktarma işi aracılığıyla” geldiğini iddia etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

ETH 2.0 Yükseltmesinden Sonra Ethereum’da Neler Değişecek?

Ethereum blok zinciri, mevcut enerji yoğun iş kanıtı sisteminden hisse kanıtı algoritmasına geçtikten sonra ETH arzının azalması bekleniyor. Haberin Özeti ...
Send this to a friend