28 Mayıs 2022, Cumartesi
21.5 C
İstanbul

Tether ile İlişkili Reggie Fowler’ın Dolandırıcılık Suçlamaları ile Yargılanmasına Şubat 2022’de Başlanacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

New York’ta bir yargıç, Reggie Fowler’ın devam eden mahkemesi için Şubat 2022’de bir duruşma tarihi belirledi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Reggie Fowler’ın duruşma günü Şubat 2022 olarak belirlendi.
  • Fowler, 2019 yılında banka dolandırıcılığı ve lisanssız para iletim işi yürütmekle suçlandı.

Çarşamba günü sunulan mahkeme belgelerine göre, Reginald “Reggie” Fowler gelecek yıl Şubat ortasında mahkemeye çıkacak.

Binance indirim kodu

Fowler ve Tether Arasındaki İlişki

2019’da Fowler, banka dolandırıcılığı ve lisanssız para aktarma işi yürütmekle suçlandı. İddiaya göre Fowler’ın, dünya çapında saklanan 300 milyon Dolardan fazla paraya erişimi vardı. Spesifik olarak, Fowler’ın (ve şimdilerde kaçak olan Ravid Yosef’in), bazıları Global Trading Solutions LLC adı altında açılan 60 banka hesabında yaklaşık 345 milyon Dolar tuttuğu iddia ediliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Global Trading Solutions LLC, Crypto Capital Corps tarafından kurulduğu iddia edilen bir banka hesabı idi. 2020’de New York Başsavcılığı, Crypto Capital’in Tether ve Bitfinex ile bağlantılı olduğunu ve Tether’in finansmanında 800 milyon Doları aşan bir açığı kapatmakla suçlandığını iddia etti.

Mahkeme belgelerine göre, her iki taraf da savunma müzakerelerinin yeniden başlamasını beklemediği için bir duruşma tarihi belirlenmesi talep edildi.

Duruşma tarihi talebinin bir parçası olarak, Fowler’ın yasal temsilcisi, savcılığın karşı çıkmadığı bir “duruşma öncesi önergeler” takvimi talep etti.

Buna göre, Fowler’ın ön duruşma önergeleri için 1 Ekim 2021 son tarih olarak belirlendi. İddia makamının söz konusu önergelere karşı itirazlarını sunmak için 22 Ekim’e kadar süresi olacak ve buna karşılık Fowler’ın yasal temsilcisi 5 Kasım’a kadar ikinci bir yanıt verebilecek.

Fowler Davası Nedir?

Fowler’ın davası bundan iki yıl önce başladı.

Fowler, 2019’da Crypto Capital adlı bir “gölge bankada” saklanan 300 milyon Dolardan fazla paraya erişim sağlamakla suçlandı.

İlgili Haber:  Harvest Finance, 34 Milyon Doları Geri Alabilmek İçin 1 Milyon Dolarlık Ödül Teklif Etti

Reggie Fowler, 2020’de daha fazla elektronik dolandırıcılık suçlamasıyla karşı karşıya kaldı. Bu suçlamalar, Fowler’ın Amerika Birleşik Devletleri’nde bir dizi farklı bankada çeşitli hesaplar açtığını; daha sonrasında ise bu hesapları, emlak yatırımları için tasarlandıkları vaadiyle müşteri olarak kabul edilmeleri için kullandığını içeriyordu.

Öte yandan 2020 suçlamaları daha da keskinleşmeye başladı; ve Fowler’ın Ulusal Futbol Ligi’ne (NFL) rakip olmayı amaçlayan profesyonel futbol ligi “Amerikan Futbolu İttifakı” ile ilişkili bazı kişileri dolandırdığı iddia edildi.

Suçlamalara karşı Fowler paranın kendisine ait olduğunu ve fonların da “lisanssız para aktarma işi aracılığıyla” geldiğini iddia etti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

1 Yorum

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
%d blogcu bunu beğendi: