26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Tether Myanmar’da Resmi Para Birimi İlan Edildi!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Son güncelleme: 1 ay önce

Binance indirim kodu

Myanmar’da eski lider Aung San Suu Kyi yönetimindeki resmi olmayan bir hükümet, Tether (USDT) stablecoini’ni resmi para birimi olarak kabul ettiklerini açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Myanmar’da eski lider Aung San Suu Kyi yönetimindeki resmi olmayan hükümet, Tether stablecoini’ni resmi para birimi ilan etti.
  • Ulusal Birlik Hükümeti (NUG), ordunun bir yıllık olağanüstü hal ilan etmesinin ardından bu yılın Şubat ayında Myanmar’daki resmi iktidarını kaybetti.
  • Eylül ayında ise NUG, OHAL hükümetine savaş ilan etti.

Myanmar’ın eski devlet danışmanı (hükümet başkanının fiili unvanı) Aung San Suu Kyi liderliğindeki resmi olmayan bir hükümet, Tether’i resmi bir para birimi olarak kabul etti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Resmi Para Birimi Olarak Tether

Ulusal Birlik Hükümeti (NUG) adı ile bilinen hükümet bugün konu ile ilgili bir duyuru yayınladı. NUG maliye bakanı Tin Tun Naing tarafından yapılan duyuruya göre Tether, mevcut ticareti, hizmetleri ve ödeme sistemlerini kolaylaştırmak ve hızlandırmak için kullanılacak.

Ulusal Birlik Hükümeti, ordunun bir yıllık olağanüstü hal ilan etmesinin ardından bu yılın Şubat ayında Myanmar’daki resmi iktidarını kaybetti. OHAL ilanının ardından Myanmar’ın Savunma Hizmetleri Baş Komutanı Min Aung Hlaing, ülkenin Başkan Vekili olarak görev yapmaya başladı. O zamandan bu yana da NUG, hükümetteki tüm gücünü kaybetti.

Eylül ayında ise NUG, OHAL hükümetine savaş ilan etti ve ülke genelinde şiddet olayları giderek tırmanmaya başladı.

NUG, Askeri Yönetime Karşı USDT Kullanacak

NUG’nin Tether’i resmi para birimi olarak kabul etme kararı, hükümetin Myanmar ordusu tarafından talep edilen “siyasi otoriteyi reddetme” girişimlerinde son adım olarak görülebilir.

Geçen yıl Mayıs ayında Myanmar Merkez Bankası, Tether gibi tüm kripto paraların “yasa dışı” olduğunu belirten bir kararname yayınladı. Şimdi ise NUG, operasyonlarını finanse etmek için kripto para endüstrisinin en büyük stabil coinini resmi para birimine dönüştürüyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Liderliğindeki Kripto Paralar, 400 Milyar Dolarlık Piyasa Kaybından Sonra Yeniden Yükselişe Geçti

Bir politik muhalefet aracı olarak USDT’nin aktif olarak kullanılması nasıl bir sonuç verecek, birlikte göreceğiz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend