30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Tether Myanmar’da Resmi Para Birimi İlan Edildi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 10 ay önce

Binance indirim kodu

Myanmar’da eski lider Aung San Suu Kyi yönetimindeki resmi olmayan bir hükümet, Tether (USDT) stablecoini’ni resmi para birimi olarak kabul ettiklerini açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Myanmar’da eski lider Aung San Suu Kyi yönetimindeki resmi olmayan hükümet, Tether stablecoini’ni resmi para birimi ilan etti.
  • Ulusal Birlik Hükümeti (NUG), ordunun bir yıllık olağanüstü hal ilan etmesinin ardından bu yılın Şubat ayında Myanmar’daki resmi iktidarını kaybetti.
  • Eylül ayında ise NUG, OHAL hükümetine savaş ilan etti.

Myanmar’ın eski devlet danışmanı (hükümet başkanının fiili unvanı) Aung San Suu Kyi liderliğindeki resmi olmayan bir hükümet, Tether’i resmi bir para birimi olarak kabul etti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Resmi Para Birimi Olarak Tether

Ulusal Birlik Hükümeti (NUG) adı ile bilinen hükümet bugün konu ile ilgili bir duyuru yayınladı. NUG maliye bakanı Tin Tun Naing tarafından yapılan duyuruya göre Tether, mevcut ticareti, hizmetleri ve ödeme sistemlerini kolaylaştırmak ve hızlandırmak için kullanılacak.

Ulusal Birlik Hükümeti, ordunun bir yıllık olağanüstü hal ilan etmesinin ardından bu yılın Şubat ayında Myanmar’daki resmi iktidarını kaybetti. OHAL ilanının ardından Myanmar’ın Savunma Hizmetleri Baş Komutanı Min Aung Hlaing, ülkenin Başkan Vekili olarak görev yapmaya başladı. O zamandan bu yana da NUG, hükümetteki tüm gücünü kaybetti.

Eylül ayında ise NUG, OHAL hükümetine savaş ilan etti ve ülke genelinde şiddet olayları giderek tırmanmaya başladı.

NUG, Askeri Yönetime Karşı USDT Kullanacak

NUG’nin Tether’i resmi para birimi olarak kabul etme kararı, hükümetin Myanmar ordusu tarafından talep edilen “siyasi otoriteyi reddetme” girişimlerinde son adım olarak görülebilir.

Geçen yıl Mayıs ayında Myanmar Merkez Bankası, Tether gibi tüm kripto paraların “yasa dışı” olduğunu belirten bir kararname yayınladı. Şimdi ise NUG, operasyonlarını finanse etmek için kripto para endüstrisinin en büyük stabil coinini resmi para birimine dönüştürüyor.

İlgili Haber:  Çin ve Hong Kong'taki Baskılar Nedeniyle Bitcoin %3'lük Düşüş Yaşadı

Bir politik muhalefet aracı olarak USDT’nin aktif olarak kullanılması nasıl bir sonuç verecek, birlikte göreceğiz.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar