30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Tether’in Piyasa Değeri 30 Milyar Dolara Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

En popüler stablecoin olan Tether’in piyasa değeri, Bitcoin’e artan kurumsal ilginin ortasında 30 milyar Doları aştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Tether’in piyasa değeri şu anda 30 milyar Doların üzerinde.
  • Yıl başından bu yana kripto paranın değeri neredeyse %50 arttı.
  • Dolara sabitlenmiş stablecoin, tarihsel olarak tezgah üstü (OTC) tüccarlar arasında tercih edildi.

Tether’in Dolara sabitlenmiş stablecoini USDT’nin piyasa değeri, son zamanlarda hızlı bir şekilde artış yaşadı; kripto para bugün 30 milyar Dolarlık piyasa değerini aştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Tether Piyasa Değeri 1 Ocak’ta 20 Milyar Dolar idi

1 Ocak 2021 itibarıyla, stablecoin’in piyasa değeri 20 milyar Doların üzerine çıkmıştı. Bu değer, 1 Şubat’a kadar 26.6 milyar Dolara yükseldi. Ancak son birkaç hafta içinde Bitcoin’in fiyatı 40.000 Doların üzerine çıkarken bu artış ivmesinden Tether de faydalandı.

Tether’in websitesine göre, şirket şu anda 30.468 milyar Dolarlık toplam piyasa değerine sahip.

USDT’ye olan talep, esas olarak işlemlerini tezgah üstü (OTC) masalar aracılığıyla gerçekleştirmeyi tercih eden büyük yatırımcılar tarafından yönlendiriliyor. Bu OTC masalarıyla çalışan borsalar ise platformlarında daha fazla likiditeye yönelik artan talebe ihtiyaç duyarlar.

Tether ve Bitfinex Arasındaki Yakın İlişki Tartışmalara Yol Açıyor

Tüm popülerliğine rağmen, kripto borsası Bitfinex ile yakından ilişkili olan Tether çeşitli tartışmaların odak noktasında yer almaya devam ediyor. Stablecoin’in arkasındaki şirket geçmişte piyasa manipülasyonuyla suçlanmıştı. Ayrıca şu anda da New York eyalet yasaları ile yasal bir mücadele içerisinde görünüyor.

Ayrıca hem Tether hem de Bitfinex, müşteri ve kurumsal fonlarda yaklaşık 850 milyon Dolarlık kaybı gizlemeye yönelik çeşitli suçlamaların da hedefi olmuştu.

Bu ayın başlarında Bitfinex, Tether’den 750 milyon Dolarlık ödenmemiş krediyi tamamen geri ödediğini söyledi. Singapur merkezli borsa, ödeme işlemcisi Crypto Capital’in 850 milyon Dolar çaldığını iddia ettikten sonra 2018’de kredi limitini kaldırmıştı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar