8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

Tether’in Rezervlerindeki Hazine Bonosu Oranı %21 Düşüş Gösterdi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 6 ay önce

Binance indirim kodu

Tether Holdings Limited, 2021’in son çeyreğinde hazine bonosu rezervlerinde %21’lik bir düşüş gösteren son çeyrek raporunu yayınladı.

Binance indirim kodu

Tether’in resmi web sitesinde yapılan açıklamada şirket, bu son rakamların, grubun ürettiği dijital tokenler için tuttuğu rezervin, bu dijital tokenleri çekmek için gereken miktarı aştığını gösterdiğini belirtti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Şirket, grubun para piyasası fonlarına ve hazine bonolarına yaptığı yatırımların artmasının Tether stabil coinlerinin “direncini daha da güçlendirdiğini” ekledi.

Tether CTO’su Paolo Ardoino yaptığı açıklamada, “Hızlı büyüyen kripto para piyasasına Web3 ekonomisindeki en güçlü ve istikrarlı varlık olarak hizmet etmeye kararlıyız” dedi. Ardoino, Tether’in “ticari pozisyonlara hızla girip çıkmak için bir araç olmanın ötesinde büyüdüğünü” de sözlerine ekledi.

Tether rezervleri

Tether uzunca bir süredir pek çok kişi ve kurum tarafından rezervleri noktasında şeffaf olmamaklar itham edildi.

Nihayetinde Mayıs 2021’de Tether, 2014’ten bu yana ilk kez rezervlerinin dökümünü açıklamıştı.

2021'de açıklanan Tether rezervleri.
2021’de açıklanan Tether rezervleri.

Açıklanan rapora göre Mart 2021 itibariyle, Tether rezervlerinin neredeyse %76’sı nakit veya nakit benzerlerinde tutuluyordu. Kalan çeyrek, bir dizi teminatlı kredi, tahvil ve Bitcoin’i içeren diğer yatırımlarda tutuluyordu.

Nakit ve nakit benzerleri altında, hazine bonoları %65’lik pay ile çoğunluktaydı.

Şirketin daha önce Tether’in %100 nakit olarak desteklendiğini iddia etmesine rağmen, bu rakamlar Tether rezervlerinin %3’ünden daha azının nakit olarak tutulduğunu gösteriyordu. Tether’in genel danışmanı Stuart Hoegner, yalnızca nakit paraya odaklanmanın “yanıltıcı” olabileceğini söylemişti.

Ağustos 2021’de, Cayman Adaları merkezli denetim firması Moore Cayman tarafından yürütülen Tether tarafından yayınlanan başka bir güvence raporu, Tether’in toplam 62.7 milyar dolarlık rezerve sahip olduğunu gösteriyordu.

İlgili Haber:  Önde Gelen Stablecoin Tether, Bir Dolandırıcılık İddiası ile Karşı Karşıya

Bu toplam desteğin 30.8 milyar doları ticari senet, hazine bonosu ve mevduat sertifikalarından oluşuyordu. Tether’in desteğinin sadece %10’unun nakit ve banka mevduatlarından geldiği belirtilmişti.

Ekim 2021’de Tether, dolar rezervleri hakkında yalan söylediği için Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu tarafından 41 milyon dolar para cezasına çarptırıldı.

Tether’in kardeş şirketi Bitfinex de benzer şekilde para cezasına çarptırılmıştı.

Geçtiğimiz Aralık ayında Biden yönetimi Tether ve benzeri stabil coinlerin bankalar gibi düzenlenmesi gerektiğini belirtmişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar