30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Tether Tokenleri Ethereum’un Rakibi Olan Solana Blok Zinciri’nde Yayına Giriyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Stabilcoin yayınlayan Tether, USDT tokenlerinin 9 Mart’ta Solana (SOL) Blok Zinciri’nde piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Binance indirim kodu

Konu hakkında açıklama yapan Tether baş teknik sorumlusu, katman 1 blok zinciri ile entegrasyonun merkezi olmayan finansı (DeFi), sektör faaliyetlerini ve Web 3.0’da çok fazla çeşitlilik gösteren diğer projeleri desteklemeyi vaat ettiğini söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Daha önce bildirildiği üzere Solana, Eth2’nin tüm faydalarının nihayet devreye girmesinin beklendiği bu süreçte DeFi aktörlerini ağına çekme umuduyla Ethereum’a rakip olarak piyasaya çıktı.

Solana’nın Ethereum karşısında oldukça cazip yanları mevcut

Tether’e göre Solana, kullanıcıların USDT’yi saniyede 50.000 işlemden daha yüksek hızlarda işlemesini sağlayacak.

Ayrıca, işlem ücretlerinin her birinin 0.00001 ABD doları kadar düşük olabileceği ve Ethereum’a rakip olan bu daha düşük maliyetli ve daha yüksek hızlı alternatifin, DeFi alanındaki yeni uygulamalara ve projelere bir destek sağlayacağı da Solana’ya dair sunulan vaatler arasında yer alıyor.

Tether, Ethereum’un yanı sıra Algorand, EOS, Liquid Network, Omni ve Tron arasında birden fazla blok zinciri ile halihazırda entegre oldu.

Bazı önemli endüstri aktörleri Ethereum 2.0’dan vazgeçemiyor

Son zamanlarda Solana üzerine inşa edilen projeler arasına merkezi olmayan bir türev borsası olan Serum da dahil oldu.

Defiant Podcast’in sunucusu Camila Russo ile yakın zamanda yapılan bir röportajda FTX borsa kurucu ortağı ve CEO’su Sam Bankman-Fried, Serum’un üstün hızı ve altyapısı nedeniyle Ethereum yerine Solana’yı seçtiğini açıkladı. CEO ayrıca, Ethereum’dan milyonlarca kat daha hızlı bir blok zincirine duyulan ihtiyacı da dile getirdi.

Rakip blok zincirleri, büyüyen DeFi sektörünün ihtiyaçlarını karşılamak için çoğalmaya devam ederken birçok endüstri aktörü ise nihayetinde çözümün Ethereum 2.0 olduğuna inandığını açıkladı. DappRadar’ın Jon Jordan’ı da dahil olmak üzere bu önemli isimler, Ethereum 2.0’ın merkezi olmayan uygulamalar için önemli avantajlara sahip olduğunu öne sürdü.

İlgili Haber:  MetaMask, Ethereum Token Swap Ücretlerinden Günde 200.000 Dolar Kazanıyor

Öte yandan Tether, Ethereum ağında gaz ücretlerinin arttığı dönemlerde giderek daha popüler hale gelen Hermez gibi ikinci katman ağlarla da entegre oldu.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar