30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Tether Myanmar Hükümetine Destek Verdiğini Doğruladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 10 ay önce

Binance indirim kodu

Stabil coin üreticisi Tether, Myanmar’daki Ulusal Birlik Hükümeti’nin (NGU) USDT’yi resmi para birimi olarak benimsemesine destek verdi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Stabil coin üreticisi Tether, Myanmar’daki Ulusal Birlik Hükümeti’nin (NGU) USDT’yi resmi para birimi olarak benimsemesine destek verdi.
  • Tether, Avrupa Birliği tarafından da tanınan ve Amerika Birleşik Devletleri’nden övgüler alan NUG’un resmi para birimi kararını övdü.

USDT stabil coin üreticisi Tether, Myanmar’da resmi olmayan Ulusal Birlik Hükümeti’nin (NGU) USDT’yi resmi para birimi olarak benimseme kararına övgüde bulundu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Tether’den NUG’a Övgü

Myanmar’daki NUG, Nobel Barış Ödülü sahibi Aung San Suu Kyi’nin destekçileri tarafından yönetilen ve şu anda resmi olmayan bir hükümettir. NUG, 13 Aralık’ta yaptığı açıklamada Tether’in USDT’sini yerel kullanım için resmi para birimi olarak tanıdığını duyurdu. Maliye bakanı, USDT’nin ticarette ve işlemlerde verimlilik sağlayacağını dile getirdi.

Konu ile ilgili resmi bir açıklama yapan Tether de Avrupa Birliği tarafından tanınan ve Amerika Birleşik Devletleri’nden övgüler alan NUG’un resmi para birimi kararını övdü.

Stabil coin üreticisi resmi açıklamasında, “USDT’yi resmi para birimi olarak tanımayı seçmesi, ABD Dolarının gücüne ve dünya vatandaşlarına güvenli bir sığınak sağlama yeteneğine bir övgüdür. Bu olayın önemi, kripto paranın finansal güvenlik sağlama potansiyelinin çok ötesine geçiyor. Bu aynı zamanda kendi hükümetlerine veya ulusal para birimlerine güven duymayanlar için ABD Dolarına uzun süredir devam eden bir güvene işaret ediyor.” ifadelerini kullandı.

USDT, Birinci Sırada Yer Almaya Devam Ediyor

NUG’ın USDT’yi benimsemesi, stabil coin üreticisinin rezervleri ile ilgili tartışmalar göz önüne alındığında birçok kişi için sürpriz oldu. Bununla birlikte işlemlerde kullanımı açısından USDT, dünya çapındaki kripto para borsalarında hâlâ birincil seçenekler arasında yer almaya devam ediyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Fiyatını Gördü: 49.500 Dolar

NUG şu anda 1 milyar ABD Doları tutarında fon topluyor. USDT’nin resmi para birimi olarak kabul edilmesi ise Myanmar’daki mevcut askeri rejime karşı bir önlem ve politik – ekonomik strateji olarak değerlendiriliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar