2 Aralık 2022, Cuma
11.9 C
İstanbul

Tether’i Ağına Ekleyen Solana’da Token Fiyatı Yükselişe Geçti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

USDT stablecoin Tether, şimdi daha fazla kullanıcıyı blockchain ağına çekebilecek olan Solana’da da satışa sunuldu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Solana blok zinciri, Tether stablecoini ağına eklediğini duyurdu.
  • Duyurunun ardından Solana tokeni SOL’un fiyatı %16 oranında yükseldi.
  • Solana, kendisini Ethereum’a karşı bir alternatif olarak tanımlıyor.

Piyasa değerine göre en iyi stablecoin olan Tether (USDT), bugün Solana blok zincirinde satışa sunuldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

SOL Tokeni Yükseldi

Bu sabah yapılan açıklamadan sonra, Nomics’in piyasa verilerine göre Solana (SOL) tokenleri %16 artışla 13.81 Dolardan 16.06 Dolara yükseldi. Sonrasında biraz düzeltme yaşadı.

Ethereum blok zincirine ve şimdi Solana’ya ek olarak, USDT tokenleri Algorand, EOS ve Tron’un yanı sıra bir avuç başka protokol ve ağda da bulunabilir.

Solana, kendisini Ethereum’a “yüksek hızlı ve düşük maliyetli” alternatif olarak tanımlayan bir blockchain ağı olarak dikkat çekiyor. Ethereum ağı, çoğu blok zincirinin üzerine inşa edilen merkezi olmayan finans (DeFi) ve değiştirilemez token (NFT) uygulamalarının popülaritesi nedeniyle yüksek işlem maliyetlerini ve tıkanıklığı çözmekte zorlanıyor.

NFT’ler, sahipliği ve gerçekliği bir blockchain aracılığıyla doğrulanabilen, genellikle sanal ticaret kartları veya sevimli koleksiyon parçaları biçiminde olan dijital varlıklardır.

Stablecoinler Ne İşe Yarar?

Tether gibi stablecoinler ise çoğu kripto paranın fiyat oynaklığını aşmak için tasarlanmıştır. Bu noktada USDT’nin fiyatı, ABD Dolarının fiyatına sabitlenmiştir.

Bir borsadan satın alındığında veya başka bir şekilde basıldıktan sonra stablecoinler, bir banka kullanmadan tokenler ve blockchain tabanlı platformlar arasında para transferi yapmak için kullanılabilir. Bu, insanların DeFi’ye katılmasını kolaylaştırır. Örneğin bazı ağlar, stablecoinlerini ödünç veren kullanıcılara faiz ödüyor.

DeFi, Solana’nın yararlanmaya çalıştığı bir alandır. Merkezi olmayan finans, insanların bir banka veya başka bir merkezi olarak kontrol edilen kuruma ihtiyaç duymadan borç vermesine veya almasına, varlıkları takas etmesine veya fiyatlar hakkında spekülasyon yapmasına olanak tanıyan blockchain tabanlı uygulamaları tanımlar.

İlgili Haber:  Kayıp Bitcoinler: 3.7 Milyon Bitcoin Muhtemelen Sonsuza Kadar Kayboldu

Ağ, Mayıs 2020’de stablecoin işlevselliğini ekledi ve ardından Ekim ayında Tether rakibi USDC’yi de entegre etti.

Tether’in duyurusuna göre, Solana kullanıcıları saniyede 50.000 işlemden daha yüksek hızda, genellikle işlem başına 0.00001 Dolar gibi düşük bir fiyata USDT takas edebilir.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar