30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Tether’in Hacmi 600 Milyar Dolara Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Analitik sağlayıcılardan gelen son veriler, kripto borsası ticaretine hakim olmaya başlayan birikmiş Tether işlem hacminin 600 milyar doları aştığını gösteriyor.

Binance indirim kodu

Zincir içi analiz sağlayıcısı Glassnode, yeni bir dönüm noktasına ulaşan Tether işlem hacminin son 30 günde yaklaşık %20 arttığını söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bununla birlikte, bunun birikmiş bir miktarı ifade ettiği ve Coingecko ile Coinmarketcap’in ortalamasına göre 35 milyar dolara yakın olan günlük işlem hacminin bulunmadığı açıklandı.

Aynı iki analiz sağlayıcısı, 20 ile 25 milyar dolar arasında olduğunu bildirdiği Bitcoin’in günlük işlem hacminin Tether’e bu ölçüm için net bir ipucu verdiğini belirtti.

Tedarik açısından USDT (Tether), sadece 4 milyar değerinde dolaşımda olduğu bu yılın başından bu yana neredeyse %300’lük bir büyüme yaşadı. Tether Şeffaflık Raporu’na göre bugün bu değerin 16 milyar doların biraz altında olduğu açıklandı. ERC-20 standardı, Ethereum blok zincirinde yer alan tüm Tether’in neredeyse %65’iyle USDT arzına hâkim durumda olduğunu gösterdi.

Ek olarak analiz sağlayıcısı Skew de Tether’e dayalı vadeli işlem sözleşmelerinin artık Bitcoin’e dayalı olanları yakaladığını belirtti. Bu yıl USDT marjlı vadeli işlem sözleşmesinde güçlü bir büyümenin yaşandığını açıklayan Skew, Tether’in şu anda günlük bazda BTC marjlı sözleşmelerle neredeyse aynı seviyede olduğunu söyledi.

Dünyanın en popüler stabilcoin’i için diğer ölçümlerde de güçlenme görüldü. Tether, 2017’deki ticaret hacminin yalnızca küçük bir bölümünü oluşturuyorken Bitcoin, işlemlerin %50’sinden fazlasını yönetiyordu ve geri kalan oranı da yasal para üstleniyordu. Ancak pandemi yılı olan 2020’de, USDT’nin döviz ticaret hacminin %70’i kadarını kaplar hale gelmesiyle durum büyük ölçüde farklılık gösterdi.

Bu haftanın başlarında Tether’in piyasadaki sermaye değerinin 2022 yılına kadar Ethereum’u geçebileceği bildirilmişti. Şu anda her ikisi için de daha fazla büyüme beklense de Tether’in piyasa değerinin Ethereum’u yaklaşık %38 geçmesi bekleniyor. Bu raporu yorumlayan Tether CTO’su Paolo Ardoino ise Tether’in, kripto alanındaki en güvenilir varlıklardan biri olduğunu bir kez daha kanıtladığını söyledi.

İlgili Haber:  Coinbase, COIN Tokenini Ne Zaman Başlatacak?

Stabilcoin, bu yıl bir dizi önemli dönüm noktası yaşadı ve bunların hepsi de New York Başsavcısı ile devam etmekte olan dava sürecinde gelişti. Tether’in artık kripto atmosferinin dokusuyla iç içe geçmesiyle birlikte bu davanın sonuçlarıyla ilgili çok farklı gelişmelerin yaşanması bekleniyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar