30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Tether’in Offshore Bankası Büyük Miktarda Bitcoin Sahibi Olduğunu Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Deltec, Bitcoin’i hangi müşteriler için tuttuğunu belirtmedi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Deltec, stablecoin ihraççısı Tether için rezerv tutan bir offshore bankasıdır.
  • Banka, önemli miktarda Bitcoin’e sahip olduğunu açıkladı.
  • Ancak bankanın Bitcoin’i hangi istemciler için tuttuğu belli değil.

Stablecoin ihraççısı Tether için rezerv tutan Bahamalar merkezli banka Deltec, bugün Bitcoin’de “büyük bir konuma” sahip olduğunu belirtti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Yatırımın Baş Sorumlusu Hugo Rogers, 2020 inceleme videosunda Deltec’in varlıkları hakkında şunları söyledi:

“Son zamanlarda büyük ilgi gören Bitcoin’de büyük bir varlık sahibiyiz. Müşterilerimiz için yaklaşık 9.300 Dolar’dan Bitcoin satın aldık; ve Bitcoin fiyatı 2020 boyunca çok iyi ilerledi. Likidite krizi kızışmaya devam ettikçe 2021’de daha da pozitif bir fotoğraf bekliyoruz.”

Tether, Bankanın En Büyük Müşterisi

Tether, belki de Deltec’in en ünlü müşterisidir. Piyasa veri sağlayıcısı CoinMarketCap’e göre, Tether’in 24.3 milyar USDT’lik dolaşım arzı var. Stablecoin ihraççısı, her bir USDT’nin rezervleri tarafından tamamen desteklendiğini ve her USDT’nin Dolara sabitlendiğini dile getiriyor: Bu da bankada 24.3 milyar Dolar değerinde varlığa sahip olduğu anlamına geliyor.

Tether’in web sitesine göre rezervleri; geleneksel para birimlerini, nakit eşdeğerlerini, bazı diğer varlıkları ve Tether tarafından üçüncü şahıslara verilen kredileri içeriyor.

Yani soru şu: Tether kısmen Bitcoin tarafından destekleniyor mu? Öyleyse, Bitcoin fiyatındaki bir düşüş yatırımcıların fonları kaldırma kabiliyetini azaltabilir.

Cevap belirsiz görünüyor.

Tether’in 1 Haziran 2018’den itibaren yayınlanan son şeffaflık güncellemesi, iki banka hesabına dağıtılmış toplam 2.54 milyar ABD Doları olduğunu iddia ediyor. Bu miktar, o sırada bildirilen piyasa değerinden daha fazla olduğu için dikkat çekmişti.

Bir Başka Kripto Şirketinin de Deltec’in Aktif Müşterisi Olduğu Düşünülüyor

Deltec’in 1 Kasım 2018 tarihli bir açıklaması, Tether’in bankanın bir müşterisi olduğunu doğruluyor; ancak hesapta ne kadar miktar olduğunu belirtmiyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı 60.000 Doları Aştı: Bitcoin ETF Onayı Gelecek mi?

Dahası Tether, Deltec’in tek müşterisi olmadığı için banka Bitcoin’i hangi müşterileri için tuttuğunu açıklamıyor. Aslında, en az bir başka kripto şirketi de Deltec’i aktif olarak kullanıyor gibi görünüyor.

Bu konuda özellikle Tether ile aynı liderlik ekibini paylaşan kripto borsası Bitfinex’in Deltec’te büyük bir hisseye sahip olduğu söylentileri kripto piyasasında merak uyandırıyor.

Tether, şu an itibariyle, piyasa değeri açısından üçüncü en büyük kripto para ve en çok kullanılan stablecoin olmaya devam ediyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar