Tezos Destekli NFT Platformu OneOf, 63 Milyon Dolarlık Finansman Turunu Tamamladı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Tezos destekli NFT pazarı OneOf, Whitney Houston, Quincy Jones, John Legend gibi pek çok efsane sanatçının koleksiyonunu içerecek.

blank

Haberin Özeti

  • Tezos destekli ve müzik merkezli bir NFT platformu olan OneOf, Haziran ayında piyasaya sürülecek.
  • Platformda Whitney Houston, Quincy Jones ve diğer popüler müzisyenlerden ilham alan NFT’ler yer alacak.

Tezos destekli ve müzisyen merkezli NFT pazarı OneOf, Doja Cat, John Legend, Quincy Jones, Whitney Houston gibi efsane sanatçılardan ilham alan dijital sanat eserlerini yayınlamak için Haziran ayında faaliyetlerine başlayacak.

blank

OneOf, Müzisyen Odaklı Bir NFT Pazarı Olacak

Bugün duyurulan OneOf NFT pazarı, Quincy Jones Productions firması ile ortaklaşa kuruldu. OneOf, Haziran ayında 135’ten fazla fiat para biriminde kredi ve banka kartlarının yanı sıra henüz net olarak belirtilmemiş olan kripto para ve stablecoinler tarafından sağlanan destekle hizmet vermeye başlayacak.

Platformda ayrıca TLC, H.E.R, Charlie Puth, G-Eazy, Jacob Collier, The Kid Laroi, Aurora ve Alesso gibi sanatçıların NFT’leri de yer alacak. OneOf, söz konusu hizmetleri sunmak için 63 milyon Dolarlık bir finansman turunu tamamladı.

OneOf platformu, Tezos’un hisse kanıtı blok zinciri üzerine inşa edildi. Tezos, bugünlerde, Ethereum’un enerji yoğun iş kanıtı mekanizmasına karşı “çevre dostu” bir blockchain alternatifi olarak tanımlanıyor ve bir hayli ilgi görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

63 Milyon Dolarlık Finansman Turu

Öte yandan OneOf, sanatçıların düşük fiyatlı NFT’leri, istedikleri takdirde, ücretsiz bir şekild koleksiyon ürünleri olarak yayınlamasına izin verecek. Ayrıca platform, her sanatçı tarafından seçilecek bir hayır kurumuna veya bir “çevresel amaç ortağına” NFT gelirinden belli bir pay bağışlayacaktır. Tüm bunlara ek olarak platform, daha az tanınan müzisyenleri potansiyel yeni hayranlarına tanıtmaya yardımcı olmak için “Emerging Artist Spotlight Program” isimli bir uygulama başlatacak.

OneOf’un 63 milyon Dolarlık finansman turu, Tezos Vakfı, Sangha Capital, East West Ventures kurucusu Jaeson Ma, teknoloji yatırımcısı Jack Herrick, Nima Capital’den Suna Said ile birlikte deneyimli risk sermayedarı Bill Tai tarafından yönetildi.

The Weekend, Kings of Leon, Grimes, Weezer, Snoop Dogg, M.I.A ve Rolling Stones’tan Mick Jagger gibi birçok tanınmış müzisyen, yılın ilk aylarındaki NFT çılgınlığı ile birlikte halihazırda kendi NFT koleksiyonlarını piyasaya sürmüş durumda.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend