1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Tezos Destekli NFT Platformu OneOf, 63 Milyon Dolarlık Finansman Turunu Tamamladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Tezos destekli NFT pazarı OneOf, Whitney Houston, Quincy Jones, John Legend gibi pek çok efsane sanatçının koleksiyonunu içerecek.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Tezos destekli ve müzik merkezli bir NFT platformu olan OneOf, Haziran ayında piyasaya sürülecek.
  • Platformda Whitney Houston, Quincy Jones ve diğer popüler müzisyenlerden ilham alan NFT’ler yer alacak.

Tezos destekli ve müzisyen merkezli NFT pazarı OneOf, Doja Cat, John Legend, Quincy Jones, Whitney Houston gibi efsane sanatçılardan ilham alan dijital sanat eserlerini yayınlamak için Haziran ayında faaliyetlerine başlayacak.

Binance indirim kodu

OneOf, Müzisyen Odaklı Bir NFT Pazarı Olacak

Bugün duyurulan OneOf NFT pazarı, Quincy Jones Productions firması ile ortaklaşa kuruldu. OneOf, Haziran ayında 135’ten fazla fiat para biriminde kredi ve banka kartlarının yanı sıra henüz net olarak belirtilmemiş olan kripto para ve stablecoinler tarafından sağlanan destekle hizmet vermeye başlayacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Platformda ayrıca TLC, H.E.R, Charlie Puth, G-Eazy, Jacob Collier, The Kid Laroi, Aurora ve Alesso gibi sanatçıların NFT’leri de yer alacak. OneOf, söz konusu hizmetleri sunmak için 63 milyon Dolarlık bir finansman turunu tamamladı.

OneOf platformu, Tezos’un hisse kanıtı blok zinciri üzerine inşa edildi. Tezos, bugünlerde, Ethereum’un enerji yoğun iş kanıtı mekanizmasına karşı “çevre dostu” bir blockchain alternatifi olarak tanımlanıyor ve bir hayli ilgi görüyor.

63 Milyon Dolarlık Finansman Turu

Öte yandan OneOf, sanatçıların düşük fiyatlı NFT’leri, istedikleri takdirde, ücretsiz bir şekild koleksiyon ürünleri olarak yayınlamasına izin verecek. Ayrıca platform, her sanatçı tarafından seçilecek bir hayır kurumuna veya bir “çevresel amaç ortağına” NFT gelirinden belli bir pay bağışlayacaktır. Tüm bunlara ek olarak platform, daha az tanınan müzisyenleri potansiyel yeni hayranlarına tanıtmaya yardımcı olmak için “Emerging Artist Spotlight Program” isimli bir uygulama başlatacak.

İlgili Haber:  ABD ile Çin Arasındaki Blockchain Rekabeti Kızışıyor

OneOf’un 63 milyon Dolarlık finansman turu, Tezos Vakfı, Sangha Capital, East West Ventures kurucusu Jaeson Ma, teknoloji yatırımcısı Jack Herrick, Nima Capital’den Suna Said ile birlikte deneyimli risk sermayedarı Bill Tai tarafından yönetildi.

The Weekend, Kings of Leon, Grimes, Weezer, Snoop Dogg, M.I.A ve Rolling Stones’tan Mick Jagger gibi birçok tanınmış müzisyen, yılın ilk aylarındaki NFT çılgınlığı ile birlikte halihazırda kendi NFT koleksiyonlarını piyasaya sürmüş durumda.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar