8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Tezos (XTZ) Fiyatı Son 24 Saatte %37 Oranında Arttı: İşte Nedeni!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dün 4 Dolar seviyesinde işlem gören Tezos (XTZ) son 24 saatte kaydettiği %37 oranında artışla bugün 5.48 Dolara ulaştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Dün 4 Dolar seviyesinde işlem gören Tezos (XTZ) son 24 saatte kaydettiği %37 oranında artışla bugün 5.48 Dolara ulaştı.
  • Piyasalar, bu sabah Ubisoft’un oyun içi NFT’ler yaratan ilk büyük video oyunu yayıncısı olacağına ve Tezos ile ortaklık haberlerine olumlu tepki veriyor.

Piyasalar, bu sabah Ubisoft’un oyun içi NFT’ler yaratan ilk büyük video oyunu yayıncısı olacağına dair duyuruya olumlu tepki veriyor.

Binance indirim kodu

Tezos Fiyatı Neden Arttı?

Fransız şirket Ubisoft’un hisseleri bugün %4 artışla işlem görüyor. Ancak şirketin blockchain ortağı Tezos ve yerel kripto parası XTZ, son 24 saat içinde %37 oranında artarak haberlere çok daha olumlu bir tepki verdi. CoinGecko’ya göre Pazartesi günü 4.00 Dolar fiyatından işlem gören XTZ, bugün 5.48 Dolara kadar yükseldi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Assassin’s Creed ve Prince of Persia oyunlarının yapımcısı Ubisoft, yeni Ubisoft Quartz platformunun Tezos NFT’leri olarak basılan oyun içi öğeleri satın almalarına ve kazanmalarına olanak sağlayacağını duyurdu. Söz konusu NFT’ler ilk kez “Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint” adlı oyunda yer alacak.

Tezos ve NFT Piyasası

NFT’lerin entegrasyonu, oyuncuların video oyunlarında sahip oldukları yatırım hissini artırırken, “nadir bulunan öğelerden” kâr elde etmek için oyunlar ve ikincil pazarlar arasında ciddi bir uyum sağlanması için zemin hazırlayacak.

Tezos’un kripto para fiyatı da tüm bu gelişmelerden ve yapılan son duyurulardan pozitif bir şekilde etkilenmiş gibi görünüyor. Tezos ayrıca en düşük maliyetli blok zincirlerinden biri olarak biliniyor. Tezos üzerinde hem XTZ ticareti yapmak hem de NFT satın almak gibi işlemler, diğer pek çok blok zincirine göre daha ucuz bir maliyetle tamamlanabiliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar