1 Temmuz 2022, Cuma
21.7 C
İstanbul

Tezos NFT Pazarı Aniden Kapatıldı: Kullanıcılar Nasıl Etkilenecek?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Tezos’un NFT pazarı Hic et Nunc geçtiğimiz gün aniden kapatıldı. NFT pazarı, Twitter hesabından sadece tek kelimelik bir açıklama yaptı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

Tezos’un NFT pazarı Hic et Nunc geçtiğimiz gün aniden kapatıldı. NFT pazarı, Twitter hesabından sadece tek kelimelik bir açıklama yaptı: “Sonlandırıldı”

Binance indirim kodu

Tezos NFT Pazarı Aniden Kapandı

Hic et Nunc’un Twitter’daki tek kelimelik açıklamasının dışında pazar yerinin aniden kapatılmasına yönelik detaylı ve resmi bir açıklama yapılmadı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

NFT pazarı sitesinin aniden kapatılmasına rağmen; burada listelenen NFT’lerin yer aldığı akıllı sözleşmeler herhangi bir zarara uğramadı. Bu NFT’ler bundan sonra objkt.com’da görüntülenebilecek.

Hic et Nunc bu yıl Mart ayında piyasaya sürüldü ve Mayıs ayına kadar günlük aktif kullanıcı sayısına göre en büyük NFT platformu olan OpenSea’yi geride bıraktı.

Geçen ay itibariyle Hic et Nunc, mevcut en büyük Tezos NFT pazarı Objkt’taki aktif cüzdan sayısının iki katından fazla (yaklaşık 30.000) benzersiz aktif cüzdana sahipti. Ancak OpenSea, geçen ay 250.000 aktif cüzdan bildirerek her ikisini de açık ara farkla geride bıraktı.

Hic et Nunc Nedir?

Tezos’un açık kaynaklı hisse kanıtı blok zinciri üzerine inşa edilen Hic et Nunc pazarı, Ethereum’dan çok daha ucuz NFT basma ücretleri ve çok daha yüksek enerji verimliliği (şirkete göre iki milyon kat daha fazla) sağlıyor.

Ethereum pazar yerlerinden Hic et Nunc’a geçen ilk büyük yatırımcılar arasında ise Fransa’dan Joanie Lemercier ve Türkiye’den Memo Akten gibi yapay zeka sanatçıları yer alıyordu. Her ikisi de Ethereum’u terk etme kararlarının temel faktörü olarak “çevresel kaygıları” belirtti.

İlgili Haber:  İsviçre'nin Bir Kasabası, Blok Zinciri Destekli Koronavirüs Yardım Programı Başlattı

Dolayısıyla bugün Hic et Nunc’un “ani kaybının” yasını tutarken; onun daha temiz ve daha ucuz değerlerinin hâlâ devam ettiğini hatırlamak önemlidir. Ethereum 2.0’a yükseltildiğinde, ağ çok daha “yeşil” bir karbon ayak izine ve daha düşük işlem ücretlerine sahip olacak. Bu arada Solana da NFT alanında her geçen gün güç kazanmaya devam ediyor ve Ethereum’un ciddi bir rakibi olarak yükseliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar