9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Tezos NFT Pazarı Aniden Kapatıldı: Kullanıcılar Nasıl Etkilenecek?

Önemli Gelişmeler

Tezos’un NFT pazarı Hic et Nunc geçtiğimiz gün aniden kapatıldı. NFT pazarı, Twitter hesabından sadece tek kelimelik bir açıklama yaptı.

blank

Haberin Özeti

Tezos’un NFT pazarı Hic et Nunc geçtiğimiz gün aniden kapatıldı. NFT pazarı, Twitter hesabından sadece tek kelimelik bir açıklama yaptı: “Sonlandırıldı”

blank

Tezos NFT Pazarı Aniden Kapandı

Hic et Nunc’un Twitter’daki tek kelimelik açıklamasının dışında pazar yerinin aniden kapatılmasına yönelik detaylı ve resmi bir açıklama yapılmadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

NFT pazarı sitesinin aniden kapatılmasına rağmen; burada listelenen NFT’lerin yer aldığı akıllı sözleşmeler herhangi bir zarara uğramadı. Bu NFT’ler bundan sonra objkt.com’da görüntülenebilecek.

Hic et Nunc bu yıl Mart ayında piyasaya sürüldü ve Mayıs ayına kadar günlük aktif kullanıcı sayısına göre en büyük NFT platformu olan OpenSea’yi geride bıraktı.

Geçen ay itibariyle Hic et Nunc, mevcut en büyük Tezos NFT pazarı Objkt’taki aktif cüzdan sayısının iki katından fazla (yaklaşık 30.000) benzersiz aktif cüzdana sahipti. Ancak OpenSea, geçen ay 250.000 aktif cüzdan bildirerek her ikisini de açık ara farkla geride bıraktı.

Hic et Nunc Nedir?

Tezos’un açık kaynaklı hisse kanıtı blok zinciri üzerine inşa edilen Hic et Nunc pazarı, Ethereum’dan çok daha ucuz NFT basma ücretleri ve çok daha yüksek enerji verimliliği (şirkete göre iki milyon kat daha fazla) sağlıyor.

Ethereum pazar yerlerinden Hic et Nunc’a geçen ilk büyük yatırımcılar arasında ise Fransa’dan Joanie Lemercier ve Türkiye’den Memo Akten gibi yapay zeka sanatçıları yer alıyordu. Her ikisi de Ethereum’u terk etme kararlarının temel faktörü olarak “çevresel kaygıları” belirtti.

İlgili Haber:  Chainlink, Tüm Kripto Para Piyasası Çöküşteyken Fiyatını %20 Arttırdı

Dolayısıyla bugün Hic et Nunc’un “ani kaybının” yasını tutarken; onun daha temiz ve daha ucuz değerlerinin hâlâ devam ettiğini hatırlamak önemlidir. Ethereum 2.0’a yükseltildiğinde, ağ çok daha “yeşil” bir karbon ayak izine ve daha düşük işlem ücretlerine sahip olacak. Bu arada Solana da NFT alanında her geçen gün güç kazanmaya devam ediyor ve Ethereum’un ciddi bir rakibi olarak yükseliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend