30 Eylül 2022, Cuma
27.9 C
İstanbul

Tezos (XTZ), IOTA ve Compound (COMP) Fiyat Analizi- 25 Mayıs

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Alıcıların genel kripto para piyasalarında yeni bir canlılık dalgası oluşturmasıyla beraber altcoinlerdeki yarış da hızlandı. Tezon, IOTA ve Compound gibi altcoinler %15’in üzerinde değer artışı yaşadı ve kazançlarını arttırmak için belirli direnç bölgelerini aşmayı düşünüyorlar.

Binance indirim kodu

Tezos [XTZ]

Binance indirim kodu

Tezos’un düşüş hareketi, tek bir mum fitili 2.42 dolara kadar dokunsa da, 2.69 dolardaki destek noktasında durdurulmuştu. Bu seviyeler XTZ için son üç ayın en düşük seviyelerine denk geliyor. Ancak XTZ, altcoinlerde yaşanan toparlanma hareketlerine çabuk ayak uydurdu. 3.6 dolardaki direncin kırılması durumunda XTZ fiyatları 4.43 dolar ve 50-SMA (sarı değerine) doğru yelken açabilir. Bunun üstündeki kazançlar ise muhtemelen BTC ve ETH gibi piyasa liderlerinden gelen haberlere bağlı olacaktır.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Alış baskısıyla birlikte fiyatların 2.69 dolardan yola çıkmasıyla, OBV değeri de keskin bir yükseliş gösterdi. Ancak OBV değerinin Mayıs başlarındaki seviyelere geri dönmesi için fiyatlarda çok daha fazla toparlanma yaşanması gerekiyor. MACD çizgisi de sinyal çizgisinin üstüne çıkarak alışlardaki yükselişlere işaret etti.

IOTA

blank

IOTA, 4 saatlik grafiğinde 20-SMA değerinin üstüne çıkmayı başarsa da, bu andan itibaren piyasalarda satış baskısı hissedilmeye başlandı. Ancak IOTA fiyatları, önümüzdeki seanslarda 1 doların üstünde kalmayı başarırsa güçlü bir mesaj da vermiş olacak. Bu bölge 4 saatlik grafikte 20-SMA değeriyle örtüşürken, 1 saatlik grafikte ise 50-SMA değeriyle örtüşüyor. 1 dolar seviyelerindeki yatay hareketler bile önümüzdeki günlerde bir boğa lehine geri dönüş yaşanmasını sağlayabilir. Satıcıların galip gelmesi durumunda ise 0.69 dolar ve 0.50 dolar seviyelerinde ek savunma hatları bulunuyor.

MACD değerindeki boğa lehine bir dönüşüm fiyat artışına işaret ederken 1 saatlik grafikteki histogramda ise momentumda bir zayıflık görülüyor. Bununla birlikte CMF değerinin denge noktasının üzerinde seyretmesiyle beraber sermaye akışları sağlıklı görünüyor.

Compound [COMP]

blank

Bu yazının yazıldığı anlarda %18 değer kazanan Compound, altcoin piyasalarının tembel çocuğu olmadığını kanıtladı. Hacim seviyeleri yalnızca 500 milyon dolar civarında olsa da bu işlemlerin birçoğu alış işlemleriydi. COMP fiyatları 400 dolar direncindeki ilk testine yaklaşırken, fiyat artışları konusunda gözler hacimlerde olacak. Hacimlerde yaşanabilecek bir artış ile beraber COMP trendi önümüzdeki günlerde yukarı yönlü olabilir. İyi bir senaryoda fiyatlar %26 değer kazanıp 517 dolardaki dirence doğru yola çıkabilir.

Awesome Oscillator (AO) değerine göre COMP’un yaşadığı ralli boğa lehine bir momentum ile destekleniyor. Orta hattın yukarısına doğru gerçekleşebilecek bir hamle, COMP rallisinin uzamasını sağlayabilir. Ancak iyi bir sonuç olabilmesi için RSI değerinin 50-51’in üstüne çıkması gerekiyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar