Büyük DeFi müşterilerine hizmet veren bir blockchain veri projesi olan The Graph, hızla artan token satışıyla 12 milyon Dolar topladı.

Haberin Özeti

  • Bir blockchain veri sağlayıcısı olan The Graph, GRT protokol tokenleri satarak 12 milyon dolar topladı.
  • Ana ağ, veri sağlayıcı ağını iki ay içinde başlatmayı planlıyor.
  • The Graph, Aave ve 1inch.exchange de dahil olmak üzere büyük DeFi müşterilerine veri sağlar.

DeFi’nin en popüler uygulamalarından bazıları için hizmet sağlayan bir blockchain veri şirketi olan The Graph, 24 saatte tükenen token satışında 12 milyon Dolar topladı.

Graph Vakfı bugün, The Graph’in kendi teknolojisini kullanarak tamamen blockchain üzerinde gerçekleştirilen ve 12 milyon dolarlık finansman karşılığında 400 milyon GRT tokeninin başarılı bir şekilde satıldığını duyurdu. Satış, toplam GRT arzının %4’ünü temsil ediyor ve 90 ülkede 4.500 katılımcıyı içeriyor.

The Graph Verileri Son Derece Önemli

DeFi uygulamasının büyümesi, yüksek hızda ve büyük miktarda blockchain verisine olan ihtiyacı artırdığı için, tokenler, önümüzdeki yıllarda The Graph hizmetlerinin ölçeklendirilmesinde önemli bir rol oynayacak.

The Graph, müşterilerin blockchain verilerine SQL gibi daha tanıdık veritabanı arayüz dilleri aracılığıyla erişmesine yardımcı olarak verilerin blockchain tabanlı uygulamalara entegrasyonunu kolaylaştırır. Merkezi olmayan finans veya DeFi uygulamaları, krediler ve müşteri mevduatları için faiz oranlarının belirlenmesine yardımcı olmak için blockchain verilerini kullanmaları nedeniyle The Graph’dan gelen veriler önemli bir talep kaynağıdır.

The Graph temelli elde edilen veriler o kadar önemlidir ki, sistemdeki patlayıcı talebin neden olduğu bir aksaklık, borç verme protokolü Aave ve merkezi olmayan borsa toplayıcı 1inch.exchange de dahil olmak üzere çeşitli DeFi hizmetlerinde saatler süren sorunlara yol açabilir.

Önümüzdeki İki Ay İçerisinde Yenilikler Devam Edecek

The Graph, token satışını 13 Ekim’de duyurdu ve 14.000’ün üzerinde ABD vatandaşı olmayan kişiden 15 Ekim tarihine kadar kayıt aldı. İlk 24 saat içerisinde, The Graph topluluğuyla güçlü bağlantıları olan 3.000 katılımcı ise tokenlerin %75’ini satın aldı.

İlgili Haber:  Ethereum Data Şirketi The Graph Kendi Tokenini Satıyor

The Graph, önümüzdeki iki ay içinde veri sağlayıcı ağını da başlatmayı planlıyor; bu, token sahiplerinin ve diğer altyapı operatörlerinin The Graph müşterilerinden gelen veri taleplerini kolaylaştırarak stake etmeye ve token kazanmaya başlamasını sağlayacak. Satış sırasında işlem gören GRT tokenleri ise ana ağın piyasaya sürülmesine kadar devredilemeyecek.

The Graph, DeFi altyapısının önemli bir parçası olduğunu kanıtladı. Daha fazla şirket, Web 3.0’da veri depoladıkça The Graph da müşteri tabanını büyütmeye devam edebilir. Tıpkı Ethereum gibi, The Graph, ademi merkeziyetçilik ve ölçeklendirme odağı ile geleceğe hazırlanıyor ve başarılı GRT token satışları her ikisine de yardımcı oluyor.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın