28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

The Graph, Token Satışı ile 24 Saat İçerisinde 12 Milyon Dolar Gelir Elde Etti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Büyük DeFi müşterilerine hizmet veren bir blockchain veri projesi olan The Graph, hızla artan token satışıyla 12 milyon Dolar topladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bir blockchain veri sağlayıcısı olan The Graph, GRT protokol tokenleri satarak 12 milyon dolar topladı.
  • Ana ağ, veri sağlayıcı ağını iki ay içinde başlatmayı planlıyor.
  • The Graph, Aave ve 1inch.exchange de dahil olmak üzere büyük DeFi müşterilerine veri sağlar.

DeFi’nin en popüler uygulamalarından bazıları için hizmet sağlayan bir blockchain veri şirketi olan The Graph, 24 saatte tükenen token satışında 12 milyon Dolar topladı.

Binance indirim kodu

Graph Vakfı bugün, The Graph’in kendi teknolojisini kullanarak tamamen blockchain üzerinde gerçekleştirilen ve 12 milyon dolarlık finansman karşılığında 400 milyon GRT tokeninin başarılı bir şekilde satıldığını duyurdu. Satış, toplam GRT arzının %4’ünü temsil ediyor ve 90 ülkede 4.500 katılımcıyı içeriyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

The Graph Verileri Son Derece Önemli

DeFi uygulamasının büyümesi, yüksek hızda ve büyük miktarda blockchain verisine olan ihtiyacı artırdığı için, tokenler, önümüzdeki yıllarda The Graph hizmetlerinin ölçeklendirilmesinde önemli bir rol oynayacak.

The Graph, müşterilerin blockchain verilerine SQL gibi daha tanıdık veritabanı arayüz dilleri aracılığıyla erişmesine yardımcı olarak verilerin blockchain tabanlı uygulamalara entegrasyonunu kolaylaştırır. Merkezi olmayan finans veya DeFi uygulamaları, krediler ve müşteri mevduatları için faiz oranlarının belirlenmesine yardımcı olmak için blockchain verilerini kullanmaları nedeniyle The Graph’dan gelen veriler önemli bir talep kaynağıdır.

The Graph temelli elde edilen veriler o kadar önemlidir ki, sistemdeki patlayıcı talebin neden olduğu bir aksaklık, borç verme protokolü Aave ve merkezi olmayan borsa toplayıcı 1inch.exchange de dahil olmak üzere çeşitli DeFi hizmetlerinde saatler süren sorunlara yol açabilir.

İlgili Haber:  İklim Değişikliği ile Mücadelede Yeni Yöntem: Kripto Paralar

Önümüzdeki İki Ay İçerisinde Yenilikler Devam Edecek

The Graph, token satışını 13 Ekim’de duyurdu ve 14.000’ün üzerinde ABD vatandaşı olmayan kişiden 15 Ekim tarihine kadar kayıt aldı. İlk 24 saat içerisinde, The Graph topluluğuyla güçlü bağlantıları olan 3.000 katılımcı ise tokenlerin %75’ini satın aldı.

The Graph, önümüzdeki iki ay içinde veri sağlayıcı ağını da başlatmayı planlıyor; bu, token sahiplerinin ve diğer altyapı operatörlerinin The Graph müşterilerinden gelen veri taleplerini kolaylaştırarak stake etmeye ve token kazanmaya başlamasını sağlayacak. Satış sırasında işlem gören GRT tokenleri ise ana ağın piyasaya sürülmesine kadar devredilemeyecek.

The Graph, DeFi altyapısının önemli bir parçası olduğunu kanıtladı. Daha fazla şirket, Web 3.0’da veri depoladıkça The Graph da müşteri tabanını büyütmeye devam edebilir. Tıpkı Ethereum gibi, The Graph, ademi merkeziyetçilik ve ölçeklendirme odağı ile geleceğe hazırlanıyor ve başarılı GRT token satışları her ikisine de yardımcı oluyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar