30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

“The Sims” Oyunlarının Geliştiricisi, Yeni Bir NFT Oyunu Yayınlıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Oyun dünyasının en sevilen ürünlerinden The Sims ve SimCity’nin geliştiricisi Will Wright, Proxi adında yeni bir NFT oyunu üretti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • The Sims ve SimCity’nin tasarımcısı Will Wright, Proxi adında yeni bir NFT odaklı oyun üretti.
  • Oyun, kullanıcıların NFT öğeleri oluşturmasına, satmasına ve bu öğeleri oyun içi ürünleri geliştirmek için kullanmasına olanak sağlayacak.

Video oyunu tasarımcısı Will Wright, Maxis stüdyosu ile birlikte geliştirdiği “SimCity” ve “The Sims” gibi klasik oyunlar ile tanınıyor. Wright, 10 yıllık bir aranın ardından ilk oyununu geliştirdi. Proxi, NFT tabanlı bir mobil oyun olarak öne çıkıyor.

Binance indirim kodu

NFT Oyunu Proxi Nedir?

“Proxi”, Wright’ın geçmişteki yapımlarıyla aynı türden yaratıcı bir çizgiye sahip. Yapay zeka tarafından yönlendirilen bir simülasyon oyunu olarak nitelendirilen Proxi, oyuncuları dijital oyun içi varlıkların sahipliğiyle desteklenen ve geliştirilmiş bir “kendini keşfetme” yolculuğuna çıkarmak için tasarlandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Wright’ın yeni ekibi Gallium Studios tarafından geliştirilen “Proxi”, oyuncuların binlerce oyun içi öğeyi kullanarak kişisel bir “anı hafızası” yaratmasıyla başlıyor. Sonunda kullanıcı kendi avatarını oluşturuyor ve diğer oyuncularla etkileşime girmeye başlıyor.

Bu durumda “Proxi”, kullanıcıların “anı hafızası” üretimlerine NFT olarak sahip olmalarını ve hatta oyun içinde kullanıcılar tarafından oluşturulan öğelerin satışından kâr elde etmelerini sağlıyor. Bloomberg’in haberine göre, oyundaki “her şey”, diğer kullanıcılara yeniden satılabilen bir NFT’ye dönüştürülebiliyor.

Gallium Studios, NFT Entegrasyonunu Artırıyor

Gallium Studios, blockchain entegrasyonunu ve NFT işlevselliğini geliştirmek için NFT oyun platformu Forte ile yapılan bir ortaklık sonucunda kuruldu. Forte, kullanıcıların ABD Doları ile NFT satın almasına izin veren bağımsız bir platformdur; yani çeşitli blok zincirleri ile eş zamanlı çalışabilir. Mayıs ayında Forte, 185 milyon Dolarlık bir finansman turu düzenledi ve 1 milyar Dolar değerlemeye ulaştı.

İlgili Haber:  Axie Infinity ve Sorare, Yeni Bir NFT Oyun Projesine 6 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

“Proxi” oyunu, bu sonbaharda mobil cihazlarda piyasaya sürülecek.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar