30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

THETA, Aave ve EOS Fiyat Analizi – 23 Mayıs

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

THETA her ne kadar kayıplarını azaltsa da 6.91 seviyesindeki direncin üstüne bir hamle, genel kripto parala piyasaları ayı lehine olmaya devam ederse, muhtemelen başarısız olabilir. AAVE fiyatları aşırı bir ayı gelişmesi durumunda 200 dolara kadar düşüş gösterebilir. Son olarak EOS ise sağlam bir destek bulmadan önce 4 dolara kadar düşebilir.

Binance indirim kodu

Theta [THETA]

Binance indirim kodu

THETA, saatlik grafikte 20-SMA (kırmızı) değerinin üstüne çıkmayı başarsa da 6.91 dolardaki direncin ve 50-SMA değerinin üstüne yapılacak bir hamle, genel kripto para piyasalarının şu sıralar zayıf bir halde olmasından dolayı başarısız olabilir. Bununla birlikte bir boğa senaryosu gerçekleşmesi durumunda ise fiyatlar 200-SMA değeri ve 8.58 dolara doğru rota çizebilir, bu alandan da tekrardan piyasa satıcılar tarafından ele geçirilebilir. Ancak stokastik RSI değerinin aşırı alış bölgesine olmasıyla beraber önümüzdeki seanslarda bir boğa koşusu umudu kalmamış olabilir. Bu endeks son boğa koşusunda da 6.91 dolardan itibaren yönünü değiştirmişti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Eğer genel kripto para piyasaları toparlamayı başaramazsa, THETA için yatay bir seyir beklenebilir. Bu sonuç ADX değerinin 25’in altına inmesi durumunda daha muhtemel hale gelebilir.

Aave [AAVE]

blank

Bu yazının yazıldığı anlarda AAVE, son 24 saatte yaşadığı %20’lik kayıplar ile beraber 353.75 dolar seviyesinde işlem görüyor. 4 saatlik grafikte ise mum fitillerinden birinin 309.4 dolara değdiği gözleniyor, bu seviyeler en son Mart ayının son haftasında yaşanan düşüşte izlenmişti. Bu seviyeden gerçekleşebilecek herhangi bir düşüşte fiyatlar 200 dolar seviyesine kadar inebilir.

Şubat ayının sonlarından bu yana RSI değeri aşırı satış bölgesine 5 kez gelmiş ancak her defasında hızlıca toparlamıştı. RSI değerindeki 50 üstüne yapılabilecek bir hamle, AAVE’nin geri dönüşü için katalizör görevi görebilir. Ancak Awesome Oscillator (AO) değeri piyasalarda halen bir satış baskısına işaret ediyor ve boğa senaryosunun gerçekleşmesi için bu değerin denge noktasının üzerine çıkması gerekebilir.

İlgili Haber:  Tesla’nın Bitcoin Kararını Diğer Şirketler Takip Etmeyebilir

EOS

blank

Bitcoin 37.000 dolar seviyesini satıcılardan geri ele geçirse de, EOS fiyatları 4 saatlik grafikte 23.6 Fibonacci seviyesini aşmayı başaramadı. 24 saatlik hacimlerin de zayıf olmasıyla beraber EOS’un, altcoinlerdeki toparlanmaya öncülük etmesi pek mümkün olmayabilir.

Daha fazla kayıp yaşanması durumunda ise EOS fiyatları 4 dolara yaklaşabilir. Bu değer en son Mart ayının sonlarında gözlenmişti. Supertrend göstergesi de ayı lehine gözüküyor ancak %38.2’deki (7.1 dolar) Fibonacci seviyesinin aşılması durumunda bu tersine dönebilir. 50 değerini gösteren ADX göstergesi güçlü bir trende işaret etti ve daha fazla kaybın mümkün olduğu konusunda sinyaller verdi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar