26 Mayıs 2022, Perşembe
24 C
İstanbul

THETA Fiyatı Büyük Yükselişte! Sebebi Ne?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bir hard fork yaşayan tek kripto para Ethereum değil. Theta ağı, bir hafta kadar önce, merkeziyetsiz yayın platformunun performansını ciddi şekilde arttıran yeni bir güncelleme aldı. Ağ, birlikte çalışabilirlik konusunda da önemli gelişmeler kaydetti.

Binance indirim kodu

Tüm gözler Ethereum’un hard fork’u “Londra’ya” çevrilmişken, Theta ağı yeni güncellemesine bir hafta kadar önce kavuşmuştu. Merkezsiz bir yayın platformu olan Theta, 30 Temmuz tarihinde 3.1.0 versiyonuna güncellenerek kullanıcı dostu olma konusunda çok daha iyi bir konuma yerleşmişti. Fiyat olarak da yeni güncellemenin etkileri hissedildi. Güncellemeden önce var olan beklentilerin etkisiyle THETA fiyatı düştüğü seviyelerden kendisini kurtardı ve son birkaç günün en iyi performans gösteren coinleri arasında yerini aldı.

Binance indirim kodu

Hard Fork’un Etkisiyle THETA Ağı Üzerinde Canlanma Yaşandı

Hard fork sayesinde Theta ağı üzerindeki işlem kapasitesi sayısında gözle görülür bir artış yaşandı. Daha önce, Blockchain üzerindeki doğrulayıcıların, söz konusu blok gönderilmeden önce ortalama olarak 6 saniye beklemesi gerekiyordu. Ancak hard fork ile beraber artık yeni bir Blockchain protokolü sistemine geçildi. Artık blok gönderimleri anında gerçekleşiyor. Geliştiricilere göre de bu sayede ağın performansı önemli ölçüde arttı: “Artık blokları beklemek ile geçen sürenin büyük bir çoğunluğu işlemlerin gerçekleşmesi için harcanabilir. Bununla birlikte Blockchain’in verimi ve dakika başına işlem kapasitesi de epey artmış oldu. Attığımız bu adım, özellikle de THETA gibi, aynı anda birçok kullanıcıya video yayını hizmeti veren bir sağlayıcı için kritik önem taşıyor.”

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu sayede 1 milyondan fazla kullanıcı, aynı anda THETA ağındaki videoları birbirlerine yayınlayabilecek. “Rolling veri tabanı” adı verilen sistem ile de veri işlenmesi daha hızlanarak THETA’nın ağı üzerindeki yük de azaltıldı: “Rolling ile beraber, veri bankası ne kadar büyük olursa olsun verilerin okuma ve yazma hızı çok daha yüksek bir noktaya taşındı. Bununla birlikte, günlük olarak aynı işlem sayısında, hard disk kullanım miktarı da öncekinden daha yavaş büyüme göstermeye başladı.”

İlgili Haber:  Piyasadaki Olumlu Haberler THETA, GRT ve CEL Fiyatlarını Yükseltti

THETA ayrıca Ethereum Blockchain’ine bağlanabilmek adına da bazı adımlar attı. 4 Ağustos tarihidne geliştiriciler, THETA Blockchain’ine Ethereum’u destekleyen Metamask cüzdanlarının bağlanabileceğini duyurdu. Bu, THETA’nın 2021 vizyonu olan, “her Ethereum ya da Ethereum uyumlu kullanım senaryosunun THETA Blockchain’i üzerinde de çalışabilmesi” konusunda önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar