THETA Fiyatı Neden İki Haftada %180 Artarak Bitcoin’den Bile İyi Bir Performans Sergiledi?

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 2 ay önce

blank

Theta Ağı, kullanıcıların blok zincirini kullanarak e-sporlar gibi dijital içerikleri izlemelerini sağlayan bir protokol görevi görüyor.

blank

Protokolün yerel tokeni THETA, 20 Aralık ve 2 Ocak arasındaki iki hafta içinde %180’lik artış göstererek 0.867 dolardan 1.92 dolara yükselmiş bulunuyor. Tokenin, yeni fiyat keşif zirvelerine yükselmeye devam eden Bitcoin‘den (BTC) bile daha iyi performans gösterdiği görülüyor.

Theta Mainnet 3.0 yol haritası yükselişin ana katalizörüydü

Blok zinciri protokollerinin yerel tokenlerinin genellikle yüksek profilli duyuruların ardından değerde artış eğilimi sergilediği biliniyor.

Theta’nın, 2021 baharında hayata geçireceği Theta Mainnet 3.0’ı tanıtma planlarını yayınlamasıyla birlikte protokol güncellemesi, ağın platformdaki diğer videoları görüntülemesinin yanı sıra canlı video yakalamasına ve canlı akışı etkinleştirmesine de izin veriyor.

Theta Mainnet 3.0’ın arkasındaki geliştirme ekibi, EdgeCast teknolojisinin merkezi bir sunucu olmadan canlı akışa izin vereceğini belirtiyor.

Tamamen merkezi olmayan bu yeni teknoloji yığınının; canlı video yakalama, gerçek zamanlı olarak dönüştürme, canlı akışta yer alan video verilerini önbelleğe alma ve tamamı Theta’nın binlerce topluluk üyesi tarafından yürütülen P2P uç ağı üzerinden olmak üzere dünyadaki kullanıcıların tamamına bu verileri aktarma yeteneği eklediğini belirten ekip, bu boru hattında merkezi bir sunucunun veya hizmetin kullanılmadığının altını çiziyor.

Bu ana ağ sürümündeki iki ana bileşen, Elite Edge Düğümleri ve TFuel oluyor.

Basitçe ifade etmek gerekirse, Elite Edge Düğümleri internet bant genişliğini belirtiyor. Kullanıcılar, Theta blok zincirinin bir başka yerel tokeni olan Theta Fuel’le (Tfuel) ilgili bahse girerek daha fazla Tfuel kazanabiliyor ve bu sürece makine madenciliği deniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Tfuel’in, 2019’da piyasaya sürüldüğünde mevcut Theta Token sahiplerine direkt olarak dağıtıldığı biliniyor. Theta Token, blok zincirinin yönetim tokeni olarak çalışırken Theta fuel ise protokolde işlem ücretlerini ödemek için kullanılan gaz tokeni olarak kabul ediliyor.

Tfuel yakma mekanizmasının, protokoldeki ücretlerden alınan gelirlerle Tfuel arzını yaktığı için Tfuel arzını daha da azaltabileceği düşünülüyor.

Elite Edge Düğümleri ve Tfuel yakma birleşimi neticesinde ise Tfuel’in daha çekici hale gelmesi ve bunun da doğal olarak Theta Token etrafındaki duyguyu güçlendirmesi öngörülüyor.

Yapılan diğer duyurular da büyüme sürecinde oldukça önemliydi

19 Aralık’ta Theta tarafından Google Chrome’un web sitesinde duyurulan Theta Wallet Chrome uzantısı, temelde kullanıcıların cüzdanı Metamask gibi Theta platformuyla etkileşime girerek kullanmalarına izin veriyor.

Bundan önce, 11 Aralık’ta Theta’nın, ana ağda akıllı sözleşmeler yayınlayarak önemli bir protokol yükseltmesini tamamladığı biliniyor. Protokol yükseltmesinin başarılı olduğunu duyuran ekip, akıllı sözleşmeler ve minimum 1.000 THETA hissesi gibi yeni özelliklerin artık zincir üzerinde uygulandığını ve Theta Cüzdan ile Explorer’ın güncellendiğini ifade ediyor.

Merakla beklenen duyuruların arka arkaya yayınlanması nedeniyle Theta, Polkadot (DOT) ile birlikte en iyi performans gösteren kripto paralardan biri oluyor.

Santiment’teki analistler, 2020’nin sonu ile 2021’in başının, son on yılın en kârlı yatırım varlığı olan Bitcoin 30.000 doların eşiğinde olduğu için kripto açısından olağanüstü geçtiğini açıklıyor. Analistler ayrıca DOT’un, THETA’nın, DOGE’un ve STX’in daha da iyi performans gösterdiğini de ekliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dünyanın En Büyük Beş Kripto Borsasından Biri Olan Bybit, Kanadalı Düzenleyicilerle Mahkemelik Oldu: İşte Detaylar

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC), Bybit'in "kayıtsız bir kripto varlık ticaret platformu" olduğunu iddia etti. Haberin Özeti OSC, Mart ayında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend