2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

Theta Fiyatının 3.49 Dolar ile Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaşmasının 3 Nedeni

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin (BTC) ve Ether’in (ETH) sürekli devam eden yükseliş performansı, kripto yatırımcılarının güvenini arttırdı ve yatırımcıların birçoğu artık güçlü temelleri olan ve gerçek dünya kullanım durumları sunan projelere daha derinden bakmaya başladı.

Binance indirim kodu

Bu hafta yatırımcılar, dikkatlerini kullanıcıların video akışı sağlamak için bant genişliği ve bilgi işlem kaynaklarını paylaşmasına olanak tanıyan merkezi olmayan bir ağ olan Theta’ya (THETA) çevirdi. Son iki ayda THETA fiyatı %350’den fazla artarak 10 Aralık’taki değeri olan 0.66 dolardan 13 Şubat’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.44 dolara kadar yükseldi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Theta’nın son fiyat artışının üç nedeninin, projenin Theta merkezi olmayan borsası aracılığıyla DeFi ile etkileşim kurma planı, blok zincirine akıllı sözleşme yetenekleri ile eşsiz tokenlerin eklenmesi ve video akışı ağına kaliteli içerik getirmeye yardımcı olacak, büyüyen bir üst düzey ortaklık listesi olduğu öne sürüldü.

Eşsiz tokenler aracılığıyla topluluk katılımı

CryptoKitties’in 2017-2018 boğa piyasasındaki başarısının ardından eşsiz tokenler olan NFTler, kripto para sektöründe tekrarlanan sıcak bir konu haline geldi. Theta’nın akıllı sözleşme işlevi eklemesi, bu eğilimden yararlanma girişimi olarak hayata geçirildi.

Theta Token Minter, kullanıcıların herhangi bir akıllı sözleşme deneyimine ihtiyaç duymadan yeni TNT-20 token oluşturmasına olanak tanır. Bu, özel yayıncı varlıkları ve kendi tokenleri ile yeni merkezi olmayan uygulamalar dahil olmak üzere Theta blok zincirinde yeni varlıkları basma sürecini basitleştirir.

Token madenciliği platformu, kullanıcıların yeni basılan tokenlerle işlem yapmasını da kolaylaştırır.

ThetaSwap merkezi olmayan borsası, DeFi boyutunda getiriler elde ediyor

Merkezi olmayan finans, kendi DeFi uygulamalarını oluşturmak için uzun vadeli uygulanabilirliği konusunda ciddi olan projelere hızla yol açan kripto para ekosisteminin temel taşlarından biri haline geldi.

Theta, 4 Şubat’ta ThetaSwap v1 merkezi olmayan değişimini başlatarak partiye katıldı. ThetaSwap, kullanıcıların Uniswap ve SushiSwap’teki kullanıcı deneyimine benzer bir şekilde Theta tabanlı TNT-20 tokenlerini ve Theta Fuel’ı (TFUEL) takas etmelerine olanak tanıdı.

Merkezi olmayan borsa, eşsiz token sahiplerine hem Chrome hem de Brave tarayıcılarda bulunan Theta Chrome cüzdan uzantısının entegrasyonu yoluyla koleksiyon eşyalarını basit ve güvenli bir şekilde takas etme fırsatı sağladı.

İlgili Haber:  Polkadot, XRP'yi Geride Bırakarak Dördüncü En Büyük Kripto Para Oldu

ThetaSwap için gelecekteki yükseltmelerin, wETH veya wBTC’ye benzer sarılı bir Theta formu da dahil olmak üzere sarılı tokenler için destek ekleyeceği ve ihraççılarının, varlıklarının TNT20 formlarını basmakla ilgilendiklerini beyan etmiş birkaç stabilcoin ekleyeceği kaydedildi.

Tanınmış kişilerle kurulan ortaklıklar THETA fiyatını yükseltti

THETA’nın temellerini iyileştirmesinin üçüncü nedeninin, tanınmış isim ortaklıklarındaki artıştan kaynaklandığı öne sürüldü.

Ekip 9 Şubat’ta John Wick ve The Hunger Games gibi popüler film yapımlarına ev sahipliği yapan eğlence merkezi Lionsgate’in Theta ekosistemine katılacağını duyurdu. Ortaklığın, mart ayında başlayacak sinema gecesi gösterimleriyle başlayacağı belirtildi.

Cointelegraph Markets Pro’dan gelen veriler, Theta’nın fiyatının 6 Şubat’ta ThetaSwap’in 5 Şubat’ta piyasaya sürülmesinin sonucu gibi görünen yükseliş dalgalanmasının ardından düştüğünü ortaya koydu.

Özel VORTECS skoru; piyasa duyarlılığı, işlem hacmi, son fiyat hareketleri ve Twitter faaliyeti dahil olmak üzere veri noktalarının bir kombinasyonundan elde edilen tarihi ve güncel piyasa koşullarının algoritmik bir karşılaştırmasıdır.

9 Şubat’ta Lionsgate ortaklığıyla ilgili haberler patlak verdi ve 10 Şubat’ta VORTECS puanı 80’e yükseldi. Bunun üzerine THETA’nın mevcut rallisi 3.49 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Diğer kayda değer Theta ortakları arasında roket fırlatmalarını canlı yayın yapan bir kanalı ve son olarak bir Mars gezgininin canlı yayınını barındıran NASA yer alıyor. World Series of Poker de Theta’ya katıldı ve kanalı dünya poker turuna kesintisiz bir şekilde yer veriyor.

Yükselen bir dalga her şeyi değiştirebilir

Theta’nın DeFi’ye girişi, ünlü isimlerin eşzamanlı ve istikrarlı bir şekilde sektöre eklenmesi ve mevcut kripto boğa piyasasının gücü, gerçek potansiyelini göstermeye yeni başlayan büyüyen bir ekosisteme işaret ediyor.

Delaware Dışişleri Bakanlığı’nın yakın zamanda bir Grayscale Theta Trust LLC için başvuruda bulunmasıyla birlikte Bitcoin ve altcoinler ana akım yatırımcıların dikkatini giderek daha fazla çekerken altcoin fiyatlarının değerlendirilmesi süreci daha yeni başlıyor olabilir.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar