5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Theta Token Bir Yılda %17.000 Arttı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Theta Network’ün tokeni, piyasa değeri itibariyle birdenbire 10. en değerli kripto para haline geldi. Theta’nın strateji sorumlusu bunun nedenini açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Theta Network projesinin tokeni olan Theta, bugün piyasa değerine göre ilk 10 kripto para arasına girmeyi başardı.
  • Token geçen yıl %17.000 değer kazandı.
  • Theta, blockchain tabanlı bir video akış projesidir.

Görünüşe göre yeni bir token, piyasa değeri ile ilk 10 kripto para arasına girmeyi başardı. Geçen yıl %17.000 değer kazanan Theta, Messari verilerine göre 13.2 milyar Dolarlık piyasa değeri ile şu anda 9. en büyük kripto.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

THETA Nedir?

Token (THETA), blockchain ağı Theta Network’ün kripto parasıdır. Şu an itibariyle Theta 13.97 Dolar değerinde. Kripto para, son 24 saatte %31 ve geçen hafta genelinde yaklaşık %81 artış sağladı. Bu aşamada Theta, artık Bitcoin Cash, Stellar ve Dogecoin’den daha büyük.

Peki Theta nedir? Theta, eşler arası video dağıtımını merkezi yapısından uzaklaştırmak isteyen ve bu amaçla 2016 yılında kurulan bir projenin tokenidir.

Bilgisayar bilimcileri Mitch Liu ve Jieyi Long tarafından kurulan şirketin temel danışmanları arasında YouTube’un kurucu ortağı Steve Chen ve Twitch’in kurucu ortağı Justin Kan yer alıyor.

Theta Network projesi, izleyicilerin video akışı sırasında düşük kaliteli içerik aldığına inanıyor. Şirket, blockchain teknolojisini kullanarak ve katılım yapan kullanıcıların token ile ödüllendirildikleri bir ağı paylaştırarak bu sorunu çözmeyi amaçlıyor.

NFT Patlaması Theta’yı Yükseltti

Projenin strateji başkanı Wes Levitt, Theta’nın patlayıcı büyümesinin uzun zamandır devam ettiğini söyledi. Levitt, “Sanırım, insanların bunu duymaya başladığı ve burada yaratılan bir değer olduğunu fark ettiği bir dönüm noktasına denk gelmiş olabiliriz.” dedi.

İlgili Haber:  Bitcoin'de Boğalar Galip: Piyasa Duyarlılığı İyimserleşiyor

Levitt, ayrıca, stake tokeninin yolda olduğunu ve daha fazla video platformu ve girişimin projeye ilgi göstermesi nedeniyle ilginin artabileceğini ekledi.

NFT’lere olan patlayıcı ilgi de bu noktada önemli bir rol oynuyor olabilir: Levitt, projenin veri içgörüleri için bir NFT pazarında çalıştığını söyledi. NFT’ler, dijital sanat gibi kripto koleksiyonları yapmak için kullanılan benzersiz ve kopyalanamayan kripto tokenleridir.

NonFungible veri firmasının rakamlarına göre, NFT pazarının toplam değeri şu anda 1 milyar Dolar seviyesinde. Bu, geçen yıl yaşanan %300 oranında bir artış anlamına geliyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar