11 Ağustos 2022, Perşembe
24.6 C
İstanbul

PayPal Kurucusu Peter Thiel, Bitcoin’e “Yeterince Yatırım Yapmadığını” İtiraf Etti!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

PayPal kurucusu milyarder Peter Thiel, Bitcoin’e “yeterince yatırım yapmadığını” itiraf etti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • PayPal kurucu ortağı ve milyarder girişimci Peter Thiel, daha fazla Bitcoin satın alması gerektiğini belirtti.
  • Thiel, “Sadece Bitcoin satın almanız gerekiyor. Bitcoin’e yeterince yatırım yapılmamış gibi hissediyorum.” dedi.

Bitcoin (BTC) 67.000 Doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesini görürken, PayPal kurucu ortağı ve milyarder girişimci Peter Thiel, daha fazla Bitcoin satın alması gerektiğini belirtti.

Binance indirim kodu

Peter Thiel, Bitcoin ile İlgili “Pişman”

Bloomberg’in 20 Ekim tarihli haberine göre Thiel, politika düşünce kuruluşu Lincoln Network tarafından Miami’de düzenlenen bir röportajda kripto para, merkez bankaları ve yapay zeka (AI) ile ilgili konuştu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Thiel, “Sadece Bitcoin satın almanız gerekiyor. Bitcoin’e yeterince yatırım yapılmamış gibi hissediyorum.” dedi.

Thiel’e göre, Bitcoin’in son fiyat artışı, küresel merkez bankaları için büyük bir endişe kaynağı haline geldi. Thiel, kripto paraların yeni tarihi zirvelerine yükselişinin “kesinlikle merkez bankaları için tam bir iflas anında gerçekleştiğini” söyledi.

PayPal ve Kripto Para

Thiel, ayrıca yapay zekayı da kripto paranın ademi merkeziyetçilik gücüne karşı bir rakip olarak eleştirdi. Ünlü milyarder, “AI, özellikle de düşük teknolojili bir gözetim biçimi olduğu için esasen komünisttir. Yapay zeka, dünyayı yok edecek bir teknoloji.” dedi.

Thiel, Bitcoin’in 2014’te para birimi olarak başarılı olduğunu iddia etmiş ve Bitcoin’in yüksek sesli savunucularından biri haline gelmişti. Risk sermayedarı, Bitcoin’i “tüm dünyanın çöküşüne karşı bir korunma yöntemi” olarak da tanımladı.

Thiel’in 1998’de kurucu ortağı olduğu PayPal ise geçen yıldan bu yana kripto paraya yoğun ilgi gösteriyor. Şirket, geçtiğimiz Ekim ayında Bitcoin gibi kripto paraların ticaretini başlatma planlarını duyurdu. PayPal, o zamandan bu yana Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık’ta kripto para hizmetlerini başlattı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar