8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Thorchain’in Kripto Parası RUNE, Son 24 Saatte %18 Oranında Yükseldi: İşte Nedeni!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Thorchain’in yerel kripto parası RUNE, geçtiğimiz aylarda maruz kaldığı bir dizi hacker saldırısından sonra tekrar kullanılabilir hale gelmesinden bu yana en yüksek fiyat seviyesine ulaştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Thorchain’in yerel kripto parası RUNE, son 24 saatte %18 oranında yükseldi ve 11.28 Dolar fiyatına ulaştı.
  • Zincirler arası merkezi olmayan bir borsa (DEX) olan Thorchain, ağını daha güvenli ve kötü niyetli saldırılara karşı daha dirençli hale getirdikten sonra önemli bir fiyat artışı yaşıyor.

Zincirler arası merkezi olmayan bir borsa (DEX) olan Thorchain, ağını daha güvenli ve kötü niyetli saldırılara karşı daha dirençli hale getirdikten sonra önemli bir fiyat artışı yaşıyor.

Binance indirim kodu

RUNE Fiyatı Neden Arttı?

Cosmos üzerine inşa edilen Thorchain, farklı blok zincirleri arasında kripto paraların gözetimsiz ticaretini sağlayarak zincirler arası likidite sunmayı amaçlayan bir protokoldür.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Thorchain’in çapraz zincir özelliği “Chaosnet” olarak adlandırılır. Nisan ayında ana ağda yayınlanan özellik, kullanıcıların Coinbase gibi merkezi bir aracı olmadan iki blok zincirde transfer yapmasına olanak tanıyor.

Yine de Chaosnet’in biraz “aceleyle” piyasaya sürülmesi, RUNE fiyatının 4 Doların altına düşmesine neden olan iki adet multi-milyon Dolarlık hacker saldırısına yol açtı.

Thorchain bu saldırılardan bu yana bir tür “hazırda bekletme” modundaydı ve geliştirmelerin çoğu perde arkasında gerçekleştirildi. Artık ağ, gerekli güvenlik denetimlerini gerçekleştirerek ve yeni kritik özellikler yayınlayarak tekrar çevrimiçi ve kullanılabilir hale geldi.

Tüm bu haberlerle desteklenen RUNE fiyatı da son 24 saatte %18.9 oranında arttı. CoinGecko’ya göre kripto para, 11.28 Dolar fiyatına kadar yükseldi.

Thorchain’in Yeni Özellikleri

Çarşamba günü Thorchain, ağın düğüm operatörleri için iki yeni kritik özelliğin yayınlandığını duyurdu.

İlgili Haber:  DeFi Borsası THORSwap, Özel Token Satışında 3.75 Milyon Dolar Gelir Elde Etti

İlk özellik, herhangi bir düğüm operatörünün bir saldırı durumunda ağı bir saat süreyle duraklatmasına olanak sağlıyor. Thorchain’e göre bu özellik, protokole karşı düzenlenen tüm “tuzak saldırısı işlemlerini” engelleyecek.

İkinci özellik ise “Make Relay” olarak adlandırılan ve doğrulayıcı düğümler için bir yayın hizmeti olarak sunulacak yeni bir geliştirme. Bu özellik, düğümlere destek sinyali vermek, saldırı ağını uyarmak ve duraklamanın arkasındaki nedeni açıklamak için kullanılacak.

Öte yandan bu ayın başlarında, THORChain tarafından desteklenen çok zincirli bir DEX olan THORSwap, 3.75 milyon Dolarlık bir finansman turu tamamladı. THORSwap bu yeni fonlarını, projenin gelişimini ölçeklendirmek ve yeni ürünleri piyasaya sürmek için kullanacak.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar