12 Ağustos 2022, Cuma
23.7 C
İstanbul

THORSwap, Bitcoin Başta Olmak Üzere 4 Farklı Ağda Zincirler Arası Ticareti Başlattı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

THORSwap kullanıcıları, Bitcoin, Litecoin, Binance Smart Chain ve Bitcoin Cash ağlarında zincirler arası işlem yapabilir.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • THORSwap, Bitcoin, Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC) ve Binance Smart Chain ağlarında zincirler arası ticareti başlattı.
  • Ethereum ağı ile ilgili destek sunmak için ise çalışmalar hâlâ devam ediyor.

Zincirler arası merkezi olmayan borsa (DEX) THORSwap’ın üzerine kurulu olduğu THORChain ağı, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi farklı blok zincir ağlarında yürütülen merkezi olmayan işlemleri desteklemeyi amaçlıyor. 12 Ekim tarihli bir ilerleme raporuna göre, projenin merkezi olmayan borsası THORSwap’ın arkasındaki ekip, Temmuz ayında ciddi bir “çöküş” yaşamadan önce desteklediği beş ağdan dördünü tekrar uygulamaya koydu.

Binance indirim kodu

THORSwap’ın Desteklediği Zincirler

Proje tarafından yapılan duyuruya göre THORSwap, Bitcoin, Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC) ve Binance Smart Chain ağlarında zincirler arası ticareti tekrar başlattı; Ethereum ağı ile ilgili destek sunmak için ise çalışmalar hâlâ devam ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Öte yandan THORSwap, Terra stablecoin ağı ve Cosmos’un merkezi olmayan finans merkezi Gaia için de destek sunmak adına çalışmalarına devam ettiğini sözlerine ekledi. Proje, uzun vadede ise Dogecoin (DOGE), Decred, Haven ve Monero (XMR) da dahil olmak üzere pek çok diğer kripto varlığı ile de entegrasyon sağlamayı amaçlıyor.

Ekip, ayrıca ağ düğümlerinin performansını artırmak için de çalışıyor.

THORChain ve Hacker Saldırıları

THORChain’in ilk uygulamaları Temmuz 2020’de piyasaya sürülmesine rağmen THORSwap borsası ancak bu Nisan ayında piyasaya sürüldü.

Görece erken başarısına rağmen; THORChain ağı, Haziran ve Temmuz aylarında, bazı hizmetleri durdurmasına neden olan üç farklı saldırıya maruz kaldı.

THORChain, ilk saldırısına Haziran ayında uğradı. Ancak ekip, o sırada olayı küçümsedi ve ilk saldırı girişiminin 140.000 ABD Doları ile sınırlı olduğunu ve bunun “diğer saldırılara kıyasla küçük bir miktar” olduğunu duyurdu.

İlgili Haber:  Satoshi Nakamoto

Bir bilgisayar korsanının sistemde bir güvenlik açığı tespit etmesinden sonra, 16 Temmuz’da, ağ 7.6 milyon Dolarlık çok daha büyük bir saldırıya maruz kaldı. Bundan sadece bir hafta sonra ağ, bu sefer 8 milyon Dolar değerinde ETH çalınması ile sonuçlanan daha kapsamlı bir saldırının hedefi oldu.

THORSwap ekibi son yaptığı açıklamalarda konu ile ilgili, “THORChain için son birkaç ay oldukça zor geçti; ancak temelleri asla değişmedi.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar