7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

Ticaret Platformu Robinhood, Ekim Ayında Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin Transferlerini Başlatıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Robinhood, yatırımcıların Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve diğer kripto varlıklarını platformundan çıkarmasına olanak sağlayacak uzun zamandır beklenen kripto cüzdanını duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Robinhood kullanıcıları şimdiye kadar sadece kripto para alıp satabiliyorlardı.
  • Son olarak yapılan bir “cüzdan” eklemesi, Robinhood’u Coinbase ile rekabet etmek için daha iyi bir konuma getiriyor.

Robinhood, bugün yaptığı açıklamada, müşterilerin Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve diğer kripto paralarını Ekim ayından itibaren etkinleştirilecek cüzdan özelliği ile birlikte transfer edebileceklerini belirtti.

Binance indirim kodu

Yeni Özellik Ekim Ayında Etkinleştirilecek

Robinhood Crypto COO’su Christine Brown, bekleme listesine kaydolanların Ekim ayında erişim almaya başlayacağını, tüm kullanıcıların ise 2022’nin başında bu özelliğe erişeceğini söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Robinhood’un yeni işlevi temel olarak bir kripto cüzdanının geliştirilmesini içeriyor. Robinhood müşterileri bir süredir bazı kripto paraları alıp satabiliyordu; ancak bu kripto paralar, Robinhood platformunun dışına transfer edilemiyordu. Ekim ayından itibaren cüzdan özelliğine erişecek kullanıcılar, kripto paralarını özgürce transfer edebilecek.

Robinhood’un Kripto Para Piyasasına Gösterdiği İlgi

Robinhood ayrıca kısa süre önce, kullanıcıların günlük veya aylık olarak 1 Dolar gibi düşük bir fiyata kripto para satın almalarını sağlayacak yeni bir özellik duyurdu. Şirket, bu özelliğin, müşterilerin “fiyat volatilitesine” karşı korunmaları açısından son derece faydalı olacağını savunuyor.

Nisan ayında göreve başlayan Brown, ayrıca, kadın kripto para kullanıcılarını platforma çekmenin, Robinhood stratejisinin önemli bir parçası olduğunu söyledi ve uygulama üzerinde kripto para satın alan kadın sayısının bir yıl öncesine göre 7 kat arttığına dikkat çekti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar