18 Ocak 2022, Salı
4.1 C
İstanbul

TikTok’taki Popüler Videolar NFT Olarak Yayınlanacak: İşte Detaylar

Yorum

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Aradığınız Blok Zincire Şu An Ulaşılamıyor

Tether istediği adresleri kara listeye ekleyip bloklayabiliyor. Centre adlı konsorsiyum yine Tether gibi USDC üzerinde istediği adresleri kara listeye alabiliyor,...

Popüler TikTok videoları, Ethereum için bir katman-2 ölçeklendirme çözümü olan Immutable X’te NFT koleksiyonları olarak yayınlanacak.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • TikTok, sosyal medya platformundaki popüler videolara dayalı NFT koleksiyonlarını yayınlamayı planladığını duyurdu.
  • İlk NFT’ler, Lil Nas X, Gary Vaynerchuk, Grimes gibi isimlerin videolarını içerecek.

Firmanın bugün yaptığı açıklamaya göre, şu anda 1 milyardan fazla küresel aylık aktif kullanıcısı olan sosyal video paylaşım ağı TikTok, Lil Nas X ve Gary Vaynerchuk gibi ünlü ortaklarla bir dizi NFT koleksiyonu yayınlayacak.

Binance indirim kodu

TikTok’un NFT Koleksiyonu

TikTok, hizmette paylaşılan mevcut “kültürel açıdan önemli” videolara dayalı olarak 6 adet NFT yayınlamak için en iyi içerik oluşturucuları ile ortaklık kuracak.

“TikTok Top Moments” adı verilen koleksiyon, 6 farklı NFT’den oluşacak. Rapçi Lil Nas X, sanatçı Rudy Willingham’ın TikTok videosuna dayanan bir NFT ile 6 Ekim’de gerçekleşecek olan ilk açık artırmanın sahibi olacak. Lil Nas X’in popüler “Montero (Call Me By Your Name)” müzik videosuna atıfta bulunan video, TikTok aracılığıyla milyonlarca etkileşim topladı.

Koleksiyondaki diğer NFT’ler arasında ise, yatırımcı ve NFT girişimcisi Gary Vaynerchuk, sosyal medya kişiliği Bella Poarch ve geçen baharda NFT sanat eserlerinden 6 milyon Dolar gelir elde eden müzisyen Grimes gibi isimler yer alıyor.

TikTok ve Kripto Para

TikTok’un NFT’leri, Ethereum üzerinde çalışan katman-2 ölçeklendirme çözümü Immutable X’te üretilecek. Immutable X, Ethereum’un ana ağından daha düşük işlem ücretlerine ve daha hızlı tamamlama sürelerine olanak sağlıyor; ayrıca Ethereum’un mevcut iş kanıtı konsensüs modelinden önemli ölçüde daha az enerji kullanıyor.

Bu, ayrıca, TikTok’un kripto alanına doğru attığı ikinci büyük adım. Geçen ay firma, şarkıları kolayca videolara aktarmak için TikTok’un Sound Kit işlevini entegre eden ilk kripto müzik platformu Audius ile bir ortaklık yaptığını duyurdu.

İlgili Haber:  NFT ve Metaverse Piyasası, Müzik Endüstrisinin Geleceği mi?

Bu ortaklığın hemen ardından Audius’un AUDIO tokeninin fiyatı yükselişe geçti. Öte yandan kripto odaklı müzik şirketi Audius, kısa süre önce de Katy Perry ve Nas gibi büyük isimlerin destek verdiği 5 milyon Dolarlık bir finansman turunu tamamladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend