28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

TikTok’taki Popüler Videolar NFT Olarak Yayınlanacak: İşte Detaylar

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Popüler TikTok videoları, Ethereum için bir katman-2 ölçeklendirme çözümü olan Immutable X’te NFT koleksiyonları olarak yayınlanacak.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • TikTok, sosyal medya platformundaki popüler videolara dayalı NFT koleksiyonlarını yayınlamayı planladığını duyurdu.
  • İlk NFT’ler, Lil Nas X, Gary Vaynerchuk, Grimes gibi isimlerin videolarını içerecek.

Firmanın bugün yaptığı açıklamaya göre, şu anda 1 milyardan fazla küresel aylık aktif kullanıcısı olan sosyal video paylaşım ağı TikTok, Lil Nas X ve Gary Vaynerchuk gibi ünlü ortaklarla bir dizi NFT koleksiyonu yayınlayacak.

Binance indirim kodu

TikTok’un NFT Koleksiyonu

TikTok, hizmette paylaşılan mevcut “kültürel açıdan önemli” videolara dayalı olarak 6 adet NFT yayınlamak için en iyi içerik oluşturucuları ile ortaklık kuracak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

“TikTok Top Moments” adı verilen koleksiyon, 6 farklı NFT’den oluşacak. Rapçi Lil Nas X, sanatçı Rudy Willingham’ın TikTok videosuna dayanan bir NFT ile 6 Ekim’de gerçekleşecek olan ilk açık artırmanın sahibi olacak. Lil Nas X’in popüler “Montero (Call Me By Your Name)” müzik videosuna atıfta bulunan video, TikTok aracılığıyla milyonlarca etkileşim topladı.

Koleksiyondaki diğer NFT’ler arasında ise, yatırımcı ve NFT girişimcisi Gary Vaynerchuk, sosyal medya kişiliği Bella Poarch ve geçen baharda NFT sanat eserlerinden 6 milyon Dolar gelir elde eden müzisyen Grimes gibi isimler yer alıyor.

TikTok ve Kripto Para

TikTok’un NFT’leri, Ethereum üzerinde çalışan katman-2 ölçeklendirme çözümü Immutable X’te üretilecek. Immutable X, Ethereum’un ana ağından daha düşük işlem ücretlerine ve daha hızlı tamamlama sürelerine olanak sağlıyor; ayrıca Ethereum’un mevcut iş kanıtı konsensüs modelinden önemli ölçüde daha az enerji kullanıyor.

Bu, ayrıca, TikTok’un kripto alanına doğru attığı ikinci büyük adım. Geçen ay firma, şarkıları kolayca videolara aktarmak için TikTok’un Sound Kit işlevini entegre eden ilk kripto müzik platformu Audius ile bir ortaklık yaptığını duyurdu.

İlgili Haber:  Ethereum Kurucu Ortağı Bu NFT Projesine 3.6 Milyon Dolar Yatırım Yaptı!

Bu ortaklığın hemen ardından Audius’un AUDIO tokeninin fiyatı yükselişe geçti. Öte yandan kripto odaklı müzik şirketi Audius, kısa süre önce de Katy Perry ve Nas gibi büyük isimlerin destek verdiği 5 milyon Dolarlık bir finansman turunu tamamladı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar