17.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

TIME Dergisi Ethereum ve Metaverse’e Yatırım Yapıyor!

Önemli Gelişmeler

TIME dergisi, kripto finans şirketi Galaxy Digital ile yaptığı ortaklık çerçevesinde bilançosunda Ethereum bulunduracağını açıkladı. Dergi, ayrıca metaverse dünyasına da entegre oluyor.

blank

Haberin Özeti

  • TIME dergisi, kripto finans şirketi Galaxy Digital ile yaptığı ortaklık çerçevesinde bilançosunda Ethereum bulunduracağını açıkladı.
  • Dergi, ayrıca metaverse dünyasına da entegre oluyor.

TIME dergisi temsilcisi geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, kripto finans şirketi Galaxy Digital ile yapılan anlaşma çerçevesinde bilançolarında Ethereum tutacaklarını belirtti.

blank

Ortaklık anlaşmasının, Bitcoin’in ardından ikinci en büyük kripto para olan Ethereum aracılığıyla finanse edildiği dile getirildi. Anlaşmanın bir parçası olarak TIME Magazine, Ethereum’u resmi olarak bilançosunda tutacak ve bunu yapan ilk lider medya şirketi olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

TIME, Ethereum ve Metaverse Alanına Dahil Oluyor

Galaxy Digital’in eğlence kanadı olan Galaxy Interactive, en iyi küresel girişimcileri ve organizasyonları içeren “En İyi 100 Şirket” adlı bir liste hazırlamak için TIME ile ortak oldu.

Dergi tarafından derlenecek olan liste, metaverse endüstrisi ile ilgili firmaları öne çıkarmayı amaçlıyor. Dergi, ayrıca “Öğrenmek için TIME” adlı yeni bir web sayfasında yayınlanacak olan metaverse ile de çeşitli eğitim içeriklerine ev sahipliği yapacak. Web sayfasının Aralık ayında yayınlanması planlanıyor.

Metaverse”, dünyanın dört bir yanındaki insanların sanal avatarlar aracılığıyla birbirleriyle etkileşime girebilecekleri sanal bir dünyayı ifade eden bir kavramdır. Konsept son zamanlarda istikrarlı bir şekilde ivme kazanıyor; ve Ethereum ve Solana gibi akıllı sözleşmeleri destekleyen blok zinciri platformları da bu alana adım atıyor.

TIME Halihazırda Bitcoin Yatırımına Sahip

Galaxy Digital CEO’su ve kurucusu Mike Novogratz konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Okuyucuları, yaratıcıları ve meraklıları metaverse dünyasına getirmek ve içinde meydana gelen muazzam miktardaki dönüşümün gizemini çözmek için çalışırken; her zaman için inovasyonu teşvik eden ikonik marka TIME ile ortaklık kurmayı dört gözle bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber:  Binance, Hisse Senedi Tokenleri ile Menkul Kıymet Yasalarını İhlal Mi Etti?

TIME dergisi, Nisan ayında Grayscale ile yaptığı bir ortaklık anlaşması kapsamında da o tarihten bu yana bilançosunda Bitcoin bulunduruyor. Dergi, ayrıca sene başında yaptığı NFT satışları ile de gündeme gelmiş ve görece erken bir dönemde NFT piyasasına katılarak endüstrisinin daha fazla duyulmasına katkı sağlamıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend