30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Ripple, Wyoming’de Yeni Bir İşletme Kurdu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

XRP tokeninin arkasındaki şirket Ripple, Wyoming eyaletinde yeni bir işletme kurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ripple, Wyoming’de yeni bir varlık kaydetti.
  • Hareket, Ripple’ın SEC ile yasal mücadelesinin ortasında gerçekleşiyor.
  • Wyoming, geçen yıl Kraken ve Avanti’ye “kripto bankası” kurmaları için yeşil ışık yakmıştı.

Ripple, kripto para şirketlerine karşı dostane bir eyalet olan Wyoming’de yeni bir varlık kaydetti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Wyoming, Kripto Dostu Yasaları ile Tanınıyor

Haber, Pazar günü Avanti Bank & Trust’ın kurucusu ve CEO’su Caitlin Long tarafından duyuruldu.

Long, attığı tweette, “Wyoming Ripple’a hoş geldiniz. Daha fazla kripto şirketi, kripto dostu yasalarımız sayesinde Wyoming’in Delaware’den daha iyi bir yerleşim yeri olduğunun farkına varıyor.” diye yazdı.

Wyoming kayıtlarına göre, Ripple Markets WY LLC şu anda bölgede faaliyet gösteriyor. İlk başvuru tarihi ise 11 Şubat 2020 olarak belirtiliyor.

Yeni şirketin ana ofisi hala San Francisco’da bulunuyor. Bu ofis, Delaware’de bulunan Ripple Labs ile aynı adrese sahip.

Hareket, Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki yasal savaşın ortasında gerçekleşti. SEC, fintech şirketini 2013’ten bu yana kayıtsız menkul kıymet satışlarında 1.3 milyar Dolar gelir elde etmekle suçladı.

Ripple, SEC Düzenlemelerini Reddetmeye Devam Ediyor

Ripple, düzenleyicinin XRP’yi Bitcoin veya Ethereum ile aynı şekilde ele alması gerektiğini iddia ederek suçlamaları reddetti. Geçen Ekim ayında Ripple İcra Kurulu Başkanı Chris Larsen, ABD’nin kripto para şirketlerinin küresel olarak rekabet etmesine izin verecek bir düzenleyici ortam yaratmaması durumunda şirketin yurtdışına taşınabileceğini söylemişti.

Delaware eyaleti de kripto para ve blockchain teknolojisine yönelik en dost canlısı eyaletlerden biri olarak kabul edilir. Aynı zamanda Wyoming’in Blockchain Seçme Komitesi üyesi olan Long, eyalete ABD’de kripto paraları 2019’da yasal mülkiyet olarak sınıflandıran ilk kişi olma konusunda yardımcı olan kişilerden biriydi.

İlgili Haber:  Virüs Korkuları Yerini Kurtuluş Umutlarına Bırakırken Hisse Senetleri Batıyor

Yeni yasa, Wyoming Eyalet Bankacılık Kurulu’nun Kraken’e Eylül 2020’de bir kripto bankası olarak çalışması için özel amaçlı bir saklama kurumu (SPDI) kripto para borsası vermesine izin verdi. Ertesi ay, Wyoming ikinci SPDI tüzüğünü Avanti Bank’a verdi.

Long’un XRP hakkında tweet atmasından hoşlanmayan bazı takipçiler ise konuya tepki gösterdi. Yine de Long, “Bu, Wyoming ile ilgili bir konu. Hoşunuza gitmeyen bir işletmeyi başarılı bir şekilde işe aldığımız için eyaletimize gölge düşürmeye çalışmak zayıf bir tepki.” diyerek kendi görüşünü belirtti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar