26 Mayıs 2022, Perşembe
24.3 C
İstanbul

Toplumun En Zekileri Bitcoin’e Yönelenler mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Milyarder Paul Tudor Jones ve iş zekası firması MicroStrategy gibi bir grup geleneksel finans devi 2020 yılı boyunca Bitcoin’i (BTC) yığınlar halinde toplayarak bir hayli dikkat çekti. Gemini kripto borsasının kurucu ortakları Tyler ve Cameron Winklevoss, bu yatırımların BTC’ye büyük para girişlerinin bir parçası olduğunu söyledi.

Binance indirim kodu

Cuma günü yayınlanan bir CNBC röportajında konuşan Tyler, bu en sofistike yatırımcıların, odadaki en zeki insanlar olduklarını ve sessizce Bitcoin satın aldıklarını belirterek bu alımın temel nedeninin bir FOMO (kaçırma korkusu) olmadığını söyledi. Bitcoin’in 2017’deki perakende liderliğindeki boğa koşusunun aksine bir yönde ilerlediğine inanan Tyler, büyük kurumların bu gidişat için burada olduğunu açıkladı.

Binance indirim kodu

Bu yıl boyunca Tudor Jones ve Microstrategy’ye ek olarak Stanley Druckenmiller, Jack Dorsey’in Square’i, MassMutual ve Guggenheim Partners’in de Bitcoin’le yakından ilgilendiği görüldü. Kripto oyunları, para basma çabalarıyla dolu istikrarsız bir küresel ekonomik atmosfere paralel olarak gelişti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin genellikle bir değer deposu ve enflasyon koruması olarak altınla karşılaştırılırken Druckenmiller ve Tudor Jones, böyle bir anlatıya uygun hareket etti.

Ayrıca Square ve MicroStrategy gibi halka açık şirketlerin de mevcut olduğuna dikkat çeken Tyler Winklevoss, bu isimlerin, yaklaşan enflasyonun, para basımının ve COVID-19 pandemisinden kaynaklanan karantinaların teşvikiyle enflasyon belası hakkında endişelendikleri için hazine nakitlerini Bitcoin’e yatırdıklarını öne sürdü.

Dalgalanmaların çözümü “al ve tut” stratejisi

Bir ticari işlem varlığı olarak Bitcoin’in dalgalanmaları hakkında da yorumda bulunan kardeşler, Bitcoin’i altına kıyasla bir “al ve tut” stratejisi olarak yorumlamayı tercih etti.

Şu anda Bitcoin’i altının bozacağını ve Bitcoin’i 9 trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaştıracak yeni bir değer deposu olarak gördüklerini açıklayan kurucu ortaklar, Bitcoin’in bir para birimi olarak kullanılması gerekmediğini ve dalgalanmanın gerçekten bir değer deposu olup olmadığının önemli olmadığını söyledi. Winklevoss Kardeşler, Bitcoin’in dalgalanması için zaman içinde bir miktar azalan bir ilerleyiş beklediklerini kaydetti.

İlgili Haber:  Çinli Tüccarlar, Hükümetin Kripto Para Yasaklarından Etkilenmiyor

Bitcoin’in piyasa değeri bugün itibariyle yaklaşık 335 milyar dolar seviyesinde seyrederken bu varlığın yakın zamanda 2017’de belirlenen tüm zamanların en yüksek fiyatını kırdığı fakat buna rağmen 9 trilyon dolardan hala çok uzakta yer aldığı görülüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar