TP ICAP, Fidelity ve Standard Chartered, Yeni Bir Kripto Ticaret Platformu Oluşturmak İçin Ortaklık Anlaşması İmzaladı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

TP ICAP, kurumsal düzeyde yeni bir kripto ticaret platformu başlatmak için Fidelity Investments ve Standard Chartered ile ortaklık kurdu.

blank

Haberin Özeti

  • TP ICAP, Fidelity Investments ve Standard Chartered, yeni bir kurumsal kripto ticaret platformu başlatmak için bir araya geldi.
  • Platform başlangıçta Bitcoin’i destekleyecek; ilerleyen süreçte de Ethereum desteği eklenecek.

TP ICAP, yeni bir kripto para ticaret platformu başlatmak için ABD finansal hizmetler şirketi Fidelity Investments ve İngiltere bankacılık devi Standard Chartered ile ortaklık kurdu.

blank

TP ICAP Nedir?

Reuters tarafından bugün yayınlanan bir rapora göre, yeni platform kurumsal yatırımcılara yönelik olacak ve başlangıçta sadece Bitcoin ticareti yapılmasına izin verecek. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum ise ilerleyen bir tarihte platforma dahil edilecek.

TP ICAP eş başkanı Duncan Trenholme konu ile ilgili, “Bu yeni varlık sınıfına yatırımcı ilgisi son altı ila sekiz ayda çarpıcı bir şekilde yükseldi. Müşterilerle yaptığımız konuşmaların çoğunda, şu anda var olan modellerin tam tersi olarak, yatırım saklama ve yürütme yeteneklerinin ayrılmasını istiyorlar.” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

TP ICAP finans, enerji ve emtia piyasalarında faaliyet gösteren dünyanın en büyük ticaret şirketlerinden biri olarak biliniyor. Standard Chartered’ın risk sermayesi kolu SC Ventures ve finansal hizmetler şirketi Northern Trust tarafından kurumsal düzeyde bir kripto saklama platformu olarak başlatılan Fidelity Digital Assets ile yapılan ortaklık, TP ICAP’ın müşterilerine kripto yatırımı yapma imkanı sağlayacak.

Yeni Kripto Ticaret Platformu, Büyük Yatırımcıları Hedefliyor

Rapora göre, yeni platform kripto ticaretini hisse senetleri ve tahviller gibi diğer geleneksel varlıklarla daha uyumlu hale getirmeyi amaçlıyor. Böyle bir sistemin, genellikle hem alım satım hem de saklama hizmetlerini bir arada birleştiren mevcut sistemlerin “çok riskli” olduğunu düşünen daha büyük yatırımcıların ilgisini çekeceği bildiriliyor. Sistemin likiditesi ise küresel piyasa yapıcı ve tescilli ticaret firması Flow Traders tarafından sağlanacak.

Şu anda, yeni kripto ticaret platformu henüz İngiltere mali düzenleyicileri tarafından onaylanmadı. Firmalar ayrıca hem Fidelity Investments hem de Standard Chartered’ın platformda yatırımı olmadığına da dikkat çekti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Hacker Saldırılarına Maruz Kalan THORChain (RUNE), Güvenlik Sistemini Güçlendiriyor

Çok sayıda hacker saldırısının ardından THORChain savunma sistemini yeniliyor. Yeni sistem ile beraber düğümler (node’lar), gelecekte şüpheli aktiviteler saptadığında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend