26 Mayıs 2022, Perşembe
24 C
İstanbul

Lojistik Sistem Sağlayıcısı TradeLens, Hollanda Limanlarını Blockchain ile Bağlayacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 10 ay önce

Binance indirim kodu

Lojistik yönetimi, Blockchain’in en verimli ve etkili kullanım örneklerinden biri olmaya devam ediyor.

Binance indirim kodu

Hollandalı lojistik çözümleri sağlayıcısı Portbase, blockchain tabanlı platform TradeLens ile entegrasyonunun ilk aşamasını başarıyla tamamladı. Birlikte, Amsterdam ve Rotterdam’daki limanlar için operasyonları ve temel süreçleri yönetecekler.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Duyuruya göre, hem Portbase hem de TradeLens, “dijital liman” altyapısı yönetim sistemi aracılığıyla taşıyıcı, liman ve terminallerden oluşan küresel bir ekosistemi oluşturmayı hedefliyor. Gelecekte dijital liman üzerinde yapılacak güncellemeler, TradeLens’in blockchain altyapısı tarafından desteklenecek.

Portbase’in genel müdürü Iwan van der Wolf, Blockchain‘in şirketin operasyonlarını daha etkili bir şekilde organize etmek için nasıl kullanılacağını şöyle açıklıyor: “Blockchain, lojistik zincirindeki tüm oyuncuların, karşılıklı ilişkilerinden bağımsız olarak verileri birbirleriyle kolayca, hızlı ve güvenli bir şekilde paylaşmasına olanak tanıyarak, ekosisteme dahil olan herkes için ticareti geliştirecek. Portbase, Hollanda limanları aracılığıyla küresel ticaret için adeta bir veri merkezi görevi görüyor ve Kuzeybatı Avrupa’daki bölgesel ağlarla bağlantıyı kolaylaştırıyor.”

IBM’in TradeLens Küresel Yetkilileri Lideri Norbert Kouwenhoven, bu seçilen yapının “bir fare tıklamasıyla” üst sürüme geçişe izin verdiğini ve ekosistemin kapsamı arttıkça kolayca genişletilebileceğini ve ölçeklenebileceğini” kaydetti.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir haberde, Rotterdam Limanı’nın dünyanın önde gelen bazı nakliye şirketleriyle blockchain tabanlı bir pilot başlattığı duyurulmuştu. Bu pilotun amacı, limana her yıl boşaltılan milyonlarca konteynerin güvenliğini ve verimliliğini artırmaktı.

TradeLens, güçlü bir izin matrisi ve blockchain üzerinde çalışan ve bir gönderiyle ilgili tarafların (gönderici, alıcı, taşıyıcı vs) yalnızca kendi bilgilerine erişmesini ve tüm işlemlerin güvenli bir şekilde gerçekleşmesine olanak sağlayan bir lojistik yönetim sistemidir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar