TradingView “Zaman Çizelgesi” Özelliğini Duyurdu

TradingView, halka açık ve büyük şirketlerin “zaman çizelgesini” derleyerek geçmişlerini sunacak. Uygulama, ünlü Tesla şirketi ile başlayacak.

Popüler grafik platformu TradingView, yaptığı basın açıklamasında, kullanıcılarının ilgilendikleri şirketleri daha iyi anlamalarına yardımcı olacak Timelines adlı yeni bir özelliği duyurdu.

Şirketlerin Geçmişi Tek Bir Tuşla Taranabilecek

TradingView UK Başkanı James Maddison, “Sektör haberlerini günlük olarak takip etmediğiniz sürece, bir şirketin uzun geçmişini ve operasyonlarını hızlıca kavramanın kolay bir yolu yoktur. Şu anda, ancak ansiklopedik girişleri gözden geçirmeniz ve ardından her şeyi çapraz referans vermeniz gerekir. “Zaman çizelgesi” özelliğimiz ise bir şirketin geçmişini göz açıp kapayıncaya kadar taramanıza izin vererek size büyük bir kolaylık sağlar.” açıklamalarını yaptı.

Maddison, Zaman Çizelgesi özelliğinin, bir şirketin tarihindeki hisse ve hisse senedi fiyatlarında önemli hareketlere yol açan olayların kullanıcılar tarafından hızlı bir şekilde saptanmasına olanak tanıyacağını belirtti. Bu bilgilerin, stratejilerini oluştururken yatırımcılara yardımcı olacağı ve şirketin zaman içindeki performansını daha iyi anlamanın bir yolunu sunacağı vurgulandı.

Uygulamanın Çalışacağı İlk Şirket Tesla Olacak

TradingView’de kendi Zaman Çizelgesini alan ilk halka açık şirket ise Tesla olacak. Bu durum, şirketin hisse senetlerinin 2020’de platform içerisinde en çok görüntülenen ve ardından Bitcoin tarafından yakından takip edilen bir yapıda olduğu düşünüldüğünde şaşırtıcı olmayan bir seçim. Yeni özellik geçici olarak önümüzdeki yıl içinde sunulmaya başlanacak.

Duyurunun yapıldığı 2 Aralık tarihi, ayrıca, TradingView’in Insight Venture Partners liderliğindeki 37 milyon Dolarlık finansman turunu kapattıktan sonra yürütme işlevini İngiltere’ye taşımasının ardından geçmiş olan tam bir yılı işaret ediyor.

TradingView 130 Milyon’un Üzerinde Hesaba Ulaştı

Maddison, konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda, “Ne yıl oldu ama! Bu bir yıl içerisinde dünya kaosa bürünmüştü ve insanlar bunun içinde çeşitli fırsatları yakalamayı bildi. Tabii ki, pazar katılımını İngiliz yaşamının tam kalbine götüreceğini düşündüğümüz bu hareketin henüz çok başındayız.” dedi.

  İngiltere, Büyük Britanya ve Birleşik Krallık Arasındaki Fark

Duyuruya göre, platformun kullanıcı tabanı 2020’de ikiye katlandı ve bu büyüme “kısmen kilit ticaret patlamasıyla tetiklendiğinden” 500.000 İngiliz de dahil olmak üzere şirket, 130 milyondan fazla kayıtlı hesaba ulaştı.

 

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın