2 Aralık 2022, Cuma
11.7 C
İstanbul

Bitcoin ve Kripto Piyasası Son 30 Günde Terra ile Birlikte Çökerken, Tron %8 Arttı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 6 ay önce

Binance indirim kodu

Terra’nın çöküşüyle son 30 günde yaşanan kaosun galibi ve kazananı TRON gözüküyor.

Binance indirim kodu

Kripto piyasasında son 30 günlük değişime baktığımızda listenin başını %93 düşüşle UST çekiyor. UST’yi %70 ile Waves, %68 ile Thorchain ve %66 Convex Finance takip ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Piyasa değerine göre en büyük ilk 100 kripto paranın 36 tanesi son bir ayda %50’den fazla değer kaybetti.

Son 30 günün en büyük kaybedenleri UST, WAVES ve THORCHAIN Son 30 günün en büyük kaybedenleri UST, WAVES ve THORCHAIN

Weiss Rating verilerine göre Filecoin, Kusama, Mina ve HOLO E+ dip rating değeriyle “güçlü sat” bölgesine girmiş durumda. Bu tokenlerin değeri ATH yaptıkları dönemden bu yana %50’nin üzerinde düşmüş durumda.

TRON’un zaferi

Son 30 günlük grafikte kripto piyasasında tek galip görünüyor: TRON. Tüm piyasa çökerken son 30 günde fiyatını %8 arttırmayı başaran TRON’u UST’nin çöküşüyle birlikte değeri artan diğer stabilcoinler takip etti.

TRON son 30 günde %8 artmayı başardı. TRON son 30 günde %8 artmayı başardı.

Quantifycrypto verilerine göre ise TRON son 30 günde %12 artış gösterdi.

Quantifycrypto verilerine göre ise TRON son bir ayda %12 arttı. Quantifycrypto verilerine göre ise TRON son bir ayda %12 arttı.

Elbette her ne kadar TRX son 30 günde artmış görünse de, ATH yaptığı zamandan bu yana %67 değer kaybetmiş durumda. Tabii bu durum tüm kripto piyasası için geçerli. Pek çok kripto para geçen sene ATH yaptıkları değerlerin çok çok altındalar şu an. TRON en son 2018 yılında ATH yapmış ve fiyatını 0.2317 dolara kadar çıkarmıştı. Bu haberi girdiğimiz esnada TRON fiyatı 0.074 dolar civarındaydı.

TRX en son 2018 yılında ATH yapmış ve 0.2317 dolara kadar çıkmıştı. TRX en son 2018 yılında ATH yapmış ve 0.2317 dolara kadar çıkmıştı.

Justin Sun

Geçtiğimiz Mart ayında Verge’de TRON’un kurucusu Justin Sun hakkında bazı iddialar yayınlanmıştı. Tron kurucusu ve Poloniex yatırımcısı Justin Sun, Verge tarafından ortaya atılan iddiaları “uydurma hikayeler” olarak nitelendirmişti. Verge’in yayınladığı rapor, Sun’ı TRON ve Poloniex’i yasa dışı işler için kullanmakla suçluyordu. “The Many Escapes of Justin Sun” başlıklı rapor (Justin Sun’ın pek çok firarı diye çevirebiliriz), bundan 2 sene önce Sun’ın BitTorrent’i satın alması ile ilgili benzer bir haber kaleme alan Christopher Harland-Dunaway tarafından yazılmıştı. Verge’de yayınlanan yazıda bir diğer önemli iddia da Sun’ın “insider trading” yaptığı ve Tron ile ilgili yeni bir haber yayınlanmadan önce ekibine yüklü miktarlarda TRX satın aldırdığı, ardından fiyatın artmasıyla bu TRX’leri yüksek fiyatlardan sattığı yönündeydi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar