Tron (TRX), Bitcoin (BTC) ve Cardano (ADA) Fiyat Analizi – 28 Mayıs

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bitcoin giderek daha fazla toparlanma belirtileri gösterse de, fiyatlar 40.000 dolar seviyesinde bir dirençle karşılaştı. Bu yazının yazıldığı anlarda BTC fiyatı 38.412 dolar civarında bulunuyor. BTC belirtilen direnç ile meşgulken, altcoinler de bir toparlanma dalgasına doğru yelken açtı. Bitcoin’in direnç noktasını geçmeyi başaramamasıyla beraber, Tron ve Cardano gibi altcoinler de ayı bölgesine indi.

blank

Tron [TRX]

blank

blank

Tron fiyatları 0.0957 dolar seviyelerinde bir çift dip formasyonu oluşturdu ancak fiyatlar daha da aşağı indi. TRX’in toparlanma sürecinde çok sayıda engel gözlendi. Piyasa şu anda kazançlarını nakite çeviriyormuş gibi görünüyor.

Volalitenin de yüksek kalmasıyla beraber, mevcut fiyat seviyesinde bir satış dalgası izlendi. Ancak fiyatlar daha 19 Mayıs’taki çöküşlerden önce de ayı lehine dönmüştü. Fiyat barları 50’lik hareket ortalamasının altına inerek aşağı yönlü hareketi hızlandırdı. MACD çizgisi sinyal çizgisinin altında kaldı ancak bir ters dönüşe doğru hareket etti. Ayrıca, TRX aşırı satış bölgesinde bulunduğu anlarda stokastik RSI değeri de sinyal çizgisinin üzerine çıktı.

Bitcoin [BTC]

blank

Bitcoin, piyasadaki çoğu altcoinin durumunu belirlemesiyle beraber piyasa trendlerinde lider olmayı sürdürüyor. Kayıplarını telafi etmeye başlayan BTC, 34.000 dolar ile 40.000 dolar arasında yatay seyir izlemeye başladı. Görünür aralık göstergesine göre, 34.073 dolar seviyesi BTC piyasası için yatırımcıların en aktif olarak ilgilendiği bölgelerden biri olarak görülüyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Ancak fiyatların bu seviyenin üzerinde kalmasıyla beraber 38.138 dolar seviyesi yatırımcılar için ortaya çıkan diğer bir aktif alım satım bölgesi haline geldi. ADX’in mevcut trend için “çok güçlü” sinyalini vermesiyle beraber BTC fiyatları yatay seyrine devam edebilir. Momentumun tekrardan artmasıyla beraber BTC fiyatları 34.000 dolardaki destek noktasına hareket edebilir.

Cardano [ADA]

blank

Cardano piyasası, zirve yaptığı 2.51 dolar seviyesinde tutunamamıştı ve fiyatlar 0.9179 dolara kadar düşmüştü. ADA fiyatları bir U dönüşü yapmayı başararak en azından kısa bir süreliğine piyasadaki ayıları savuşturmuştu. Mevcut fiyatlar 1.80 dolarda bir direnç ile karşılaştı.

Mevcut fiyat noktasında minimal seviyede satış baskısı bulunsa da, Relative Strength Index (RSI) değeri alış ve satış baskılarının eşit seviyelerde olduğuna işaret ediyor. Bu, piyasanın stabil bir durumda olduğu hakkında ipucu verebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend